Етикет подарунків: як обрати правильний презент

gifty.in.ua

Дарувати та приймати подарунки завжди приємно. Але чи задумувалися ви, як правильно це робити? Так-так, насправді є певні правила у цих “ритуалах” – етикет для подарунків. Звісно, ці правила відрізняються від країни до країни.

Тож, пропонуємо вам сьогодні розібратися у них, а також розглянути поради, які краще подарункові набори купити для своїх рідних та які брендовані подарунки обрати для колег. 

Етикет подарунків у різних культурах

Світ багатий на різноманітні звичаї та традиції, і подарунки не є винятком. Для наочних прикладів, розглянемо етикет подарунків у різних культурах:

  • Японія. Подарунки тут часто символізують вдячність та повагу. Важливо обрати подарунок відповідної якості, а відмовлятися від подарунка кілька разів вважається невихованим.
  • Китай. Червоний колір вважається символом щастя, тому подарунки часто пакують у червоний папір. Годинники не дарують, оскільки це асоціюється зі смертю.
  • Арабські країни. Не варто дарувати алкоголь мусульманам. Подарунки зазвичай вручають правою рукою, бо ліва вважається нечистою.
  • Індія. Корова вважається священною твариною, тому продукти з неї не дарують. Подарунки зазвичай вручають обома руками.
  • Україна. Не варто дарувати парну кількість квітів. Також, багато українців цінують практичність, тому побутова техніка, посуд, текстиль та інше можуть стати вдалим подарунком. 

Але це далеко не все, розглянемо тему подарунків в Україні детальніше.

Як правильно дарувати подарунки близьким та колегам?

По-перше, обирати подарунки варто правильно та з уважністю до людини. Ми всі вже відійшли від стандартних наборів з гелів для душу та шампунів у гарній коробці. А навіть якщо ви захотіли подарувати косметику для догляду, потрібно врахувати багато аспектів: тип шкіри, побажання тощо. 

Вибір подарунка вимагає уважності до деталей та розуміння інтересів одержувача. Нижче ви знайдете короткий чекліст, який вам допоможе вам зорієнтуватися:

  1. Індивідуальний підхід: згадайте про захоплення, хобі та мрії людини, якій ви хочете зробити подарунок. 
  2. Практичність: подарунок має бути не лише приємним, але й корисним. Подумайте, що може стати в нагоді одержувачу в повсякденному житті.
  3. Оригінальність: спробуйте відійти від стандартних подарунків і підібрати щось незвичайне. Це може бути handmade-виріб, квест, або навіть спільна пригода, адже гарні спогади – це чи не найкращий варіант подарунка. 
  4. Упаковка: додатковий святковий настрій, який ще й підкреслить вашу увагу до деталей та креативність. Спробуйте запакувати подарунок вручну, вам буде плюсик до навичок, а людина приємно за таку ексклюзивність, і навіть якщо буде трішки криво:) Якщо ж це корпоративний подарунок, тут краще довіритися провайдерам корпоративних подарунків, як-от Gifty Corporate, які й гарно запакують, і навіть листівку підпишуть. 

А тепер поговоримо про те, чого не слід робити/дарувати у різних ситуаціях:

  • Не варто обирати подарунок, який може образити. Наприклад, якщо людина говорила, що займається активно спортом, щоб привести себе у форму, не варто дарувати ваги, щось для схуднення тощо. Це буде вже не прояв уваги, а натяк на якісь “недосконалості”.
  • Уникайте подарунків релігійної тематики. Такі презенти можуть викликати непорозуміння та навіть конфлікти. 

Подарункові набори – універсальний варіант подарунків для близьких

Подарункові набори – це відмінний варіант для тих, хто не впевнений у виборі подарунка. Вони можуть містити в собі різноманітні продукти: косметику, чаї, солодощі, алкогольні напої, набір для інтер’єру тощо. Головне – підібрати набір, який відповідає інтересам одержувача.

Популярні подарункові набори на всі випадки:

  • Солодощі: шоколад, цукерки, печиво – це завжди приємний подарунок. Також, це може бути доповненням до основного подарунка. 
  • Алкогольні набори: для любителів вишуканих напоїв. (але тут потрібно знати уподобання одержувача)
  • Чайні та кавові набори: з різними сортами чаю або кави, посудом для заварювання. Якщо людина полюбляє чай, розгляньте варіант набору для традиційного заварювання. Якщо ж це поціновувач кави, сама кава та прилади для її приготування точно стануть у нагоді. 
  • Подарункові набори для дому: гарні чашки, ароматичні свічки, постери, тепленькі шкарпетки, календарі – все це дарує затишок та особливу атмосферу. Уявіть, як людина буде пити з подарованої чашки смачний напій і згадувати вас. Або ж запалюючи ароматичну свічку, її приємний запах буде нагадувати про святкування з вами. 

Брендові подарунки для колег

При виборі подарунка для колеги важливо враховувати корпоративну культуру та неформальні стосунки у колективі. Оптимальним варіантом можуть стати брендові подарунки, на якому видніється логотип вашої компанії. При виборі подарунків краще спиратися на практичність, але й не забувати додати хоч крихту креативності. 

  • Екоподарунки

Наприклад, ви можете підкреслити свою небайдужість до екології у світі, обравши екоподарунки: чашки, сумки, дерев’яні ялинкові іграшки на Новий рік, ігри (наприклад, “Дженга”) та корисні смаколики.  

Етикет подарунків: як обрати правильний презент
Джерело: giftycorp.in.ua

  • Подарунки, коли немає світла

Як ми всі знаємо, зараз не дуже проста ситуація зі світлом в Україні і співробітників це може демотивувати. У такому разі краще їм подарувати промінчики світла у вигляді павербанків, лампи, ліхтариків та свічок. На все це також можна нанести лого, щоб люди не забували, хто про них попіклувався. 

  • Сертифікати 

Не впевнені, що можете всім догодити вибором подарунка? Відповідь проста – обирайте сертифікати на певну суму, а кожна людина замовить собі щось класне. 

  • Стандартні корпоративні подарунки не виходять з моди.

Ручки, блокноти, планери, футболки – все це залишається класними варіантами корпоративних подарунків. Такі речі точно знадобляться, бо будуть корисними як вдома, так і на роботі.

Етикет подарунків: як обрати правильний презент
Джерело: giftycorp.in.ua

І це лише маленька частинка того, що можна придумати на подарунки для колег. Рекомендуємо розписати, які основні цінності транслює саме ваша компанія та відштовхуватися від цього. 

Висновок

Як ви вже зрозуміли, етикет подарунків не має суворих правил, адже це скоріше рекомендації, які допоможуть вам зробити подарунок особливішим. Головне, дарувати подарунки від щирого серця і з увагою до інтересів.