Глаукома: симптоматика та лікування

Глаукома: симптоматика та лікування

Найбільше інформації про світ людина отримує саме завдяки зору, будь-яке його порушення відчутно ускладнює звичне життя. Саме тому варто регулярно відвідувати офтальмолога та перевіряти здоров’я очей. Серед захворювань, що призводять до сліпоти, найпідступнішим є глаукома. Кожен п’ятий пацієнт з інвалідністю щодо зору — це людина, що втратила зір саме внаслідок глаукоми. Якщо ви відчуваєте дискомфорт чи біль в очах, варто відразу звернутися по консультацію. Офтальмолог у Львові швидко та безболісно проведе діагностику, виявить можливі захворювання ще на ранній стадії.

Що таке глаукома?

Глаукома — це захворювання, яке супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску. На тлі цього руйнуються клітини сітківки, відбувається атрофія зорового нерва, зменшуються гострота та поле зору. У найгіршому випадку підвищений тиск може призвести навіть до сліпоти.

Офтальмологи визначають такі найпоширеніші симптоми глаукоми.

  • Помутніння в очах (або одному оці) після пробудження.
  • Поява різнобарвних кіл навколо ламп, вогню та інших джерел світла.
  • Поступове погіршення загальної гостроти зору та порушення периферичного бачення.
  • Частий головний біль та мігрені, особливо вранці.
  • Біль, що локалізується ніби всередині ока.

Як бачимо, симптоми є досить загальними і можуть виникати в результаті інших хвороб. Саме тому пацієнти не звертаються вчасно по допомогу, в результаті чого втрачають можливість швидкого та ефективного лікування.

Діагностика глаукоми

Для діагностики хвороби застосовують:

  • тонометрію — визначення внутрішньоочного тиску;
  • офтальмоскопію — оцінка стану зорового нерва;
  • периметрію — перевірка повноти поля зору;
  • гоніоскопію — визначення кута між райдужною оболонкою та рогівкою;
  • пахіметрія — перевірка товщини рогівки.

Найчастіше захворювання виявляють на другій та третій стадіях.

Лікування глаукоми

Лікування захворювання залежить від його ступеня. На ранніх стадіях ефективною буде медикаментозна терапія. Вона може охоплювати краплі, таблетки чи навіть місцеві ін’єкції. Завдяки ним повинен нормалізуватися тиск, що дозволить зупинити деградацію очного нерва.

При більш пізніх стадіях лікар може призначити хірургічне лікування за допомогою лазеру. Під час операції хірург-офтальмолог створює нові шляхи для відтоку внутрішньоочної рідини, завдяки чому тиск перестає підвищуватися та розвиток глаукоми зупиняється.

Найголовніше тут — суворо дотримуватись рекомендацій фахівця і призначеного курсу лікування. Навіть якщо ви відчуваєте, що дискомфорт пройшов, це не є причиною припиняти терапію. Лікування очей ускладнюється ще й тим, що ви можете просто не відчувати повторного підвищення тиску до певного моменту і повернутися до лікаря ще в гіршому стані. Бережіть свій зір та регулярно відвідуйте офтальмолога навіть без помітних для цього причин.