Брифінг Івана Рудницького: що голова Волинської ОВА розповів про дороги, УПЦ МП і житло для ВПО

Брифінг Івана Рудницького: що голова Волинської ОВА розповів про дороги, УПЦ МП і житло для ВПО

Під час зустрічі з волинськими журналістами голова Волинської ОВА Іван Рудницький окреслив пріоритети своєї роботи: соціальний захист ветеранів, безпека на кордоні з Білоруссю, підтримка ВПО, стан доріг і ситуація з УПЦ МП. Посадовець пообіцяв регулярні пресконференції та відкритість до запитань, навіть незручних.

У четвер, 3 квітня, відбулася вже друга зустріч очільника області із журналістами Волині. Під час неї високопосадовець розповів про соціальний захист ветеранів, безпекову ситуацію на Волині, про житло для ВПО та зачепив багато інших тем, відповідаючи на питання журналістів.

Одне із перших питань до очільника ОВА – ремонт та будівництво доріг на теренах області. 

Посадовець зазначив, що питання доріг неодноразово піднімається, проте наголосив: на сьогодні під час війни пріоритетами є безпека й оборона, підтримка Збройних сил, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів, членів сімей військових, учасників АТО.

«Стан доріг пов’язаний із питанням пасажирських перевезень, із доступністю бригад швидкої до тої чи тої громади. Тому це питання вирішується. На сьогодні для області з державного бюджету на підтримку місцевих доріг виділено 39 мільйонів гривень. Десь орієнтовна сума передбачається з обласного бюджету – можливо, вона буде частково більшою, але нам треба розуміти, як виконуватиметься обласний бюджет», – поінформував Іван Рудницький.

Голова додав, що керівництво обласної ради, депутатський корпус мають нормальну комунікацію з ОВА, а всі зусилля спрямовані на розвиток регіону.

«Варто також віддати належне місцевим громадам, які передбачають певні суми коштів на поточний ремонт доріг. Першочергово тих, де відбуваються пасажирські перевезення, і тих, що сполучають низку сіл. Робота у напрямку доріг триває», – резюмував голова ОВА.

Також у Рудницького поцікавилися, чи на належному рівні здійснюється соціальний захист ветеранів, членів сімей військовослужбовців, учасників АТО.

За його словами, у 52-х громадах області вже працюють фахівці із ветеранського супроводу, до яких ветерани і члени їх родин можуть звертатися із проблемами і нагальними питаннями.

«Із 54 громад Волині у 52-х працюють фахівці з ветеранського супроводу, які мають виконують покладені обов’язки, зокрема спілкування і комунікацію з демобілізованими, членами їхніх родин», – наголосив Іван Рудницький.

Щодо питань реалізації самих ветеранів, то голова ОВА зазначив, що комунікує на цю тему із представниками бізнесу.

«Щотижнево зустрічаюся із бізнесом, де я не раз ініціював, щоб бізнес ширше пропонував ветеранам гарні робочі місця, залучав їх до роботи і платив достойну заробітну плату, щоб ветерани якомога швидше інтегрувалися в суспільство. Коли люди демобілізуються, то дехто має інвалідність чи проблеми зі здоров’ям. І якщо людина має змогу йти працювати, має зарплату, отримує повагу від колективу та керівництва, то швидше адаптується, ніж коли сидітиме удома. Для того фахівець повинен знати, скільки в його громаді проживає ветеранів, мати їхні контакти і комунікувати з ним», – додав голова ОВА.

У фахівців, як зауважив, є алгоритм дій для вирішення тих чи інших питань, з якими звертатимуться ветерани.

Із громад, де бізнес найбільше інтегрує ветеранів війни до роботи, Іван Рудницький відзначив Луцьку, Ківерцівську і Володимирську.

Було питання до Івана Рудницького і стосовно стуації на кордоні з Білоруссю, журналістів цікавило чи немає диверсійних груп чи провокацій на державному рубежі.

За його словами, безпекова ситуація на Волині перебуває на належному рівні, а передумов до проникнення диверсійно-розвідувальних груп не зафіксовано.

«Ситуація з обороною в регіоні, що є складовою безпекової ситуації, зараз на належному рівні. Першочергово варто подякувати Управлінню СБУ у Волинській області, поліції, прикордонникам і всім іншим Силам оборони, які виконують свою роботу, щоб безпека області була на високому рівні», – сказав очільник ОВА.

На сьогодні, з його слів, військові частини Міноборони вже приймають на баланс фортифікації, що були побудовані минулого року. Триває робота із облаштування й передачі на баланс інших споруд, які потрібні для стримування ворогів.

«На сьогодні ситуація на північному кордоні з Республікою Білорусь стабільна і контрольована. Всі Сили безпеки і оборони виконують завдання в штатному режимі. Будь-яких передумов до проникнення диверсійно-розвідувальних груп або інших збройних формувань ворога не фіксується», – акцентував Іван Рудницький.

Запитали журналісти в Івана Рудницького і про пасажирські перевезення на Волині та чому на деяких маршрутах подорожчав проїзд. Так у співпраці з Асоціацією перевізників планується створити цифрову мапу обласних маршрутів і зупинок. Представників ЗМІ цікавить, яку користь це принесе Волині. 

«Є сучасні технології, які хочеться впровадити. Ідею створення такої мапи дуже позитивно сприйняла Асоціація перевізників. Користувач зможе завантажити на телефон спеціальний застосунок і матиме змогу відслідковувати рух транспорту по тому чи іншому маршруту.

 В чому тут позитив. Люди більше не чекатимуть на зупинці по пів години на ту чи іншу маршрутку. Адже зараз не можна передбачити, коли ж саме приїде автобус. За допомогою цього застосунку вони будуть бачити, де зараз перебуває маршрутка, як вона рухається і коли орієнтовно прибуде на зупинку.

Крім того, це позитивно і для громад. Адже вони зможуть контролювати перевізників та бачити, як ті виконують свої зобов'язання. Для перевізника теж є позитивні моменти. Зокрема, він зможе контролювати водіїв і дивитися, чи усі виїхали на свої рейси», – відповів на питання голова ОВА.

Щодо підняття вартості проїзду він зазначив наступне: «Ви правильно підкреслили, що орган державної влади не є тим суб'єктом, який регламентує піднімати перевізникам ціни чи ні . Багато перевізників пояснюють, що ціни на квитки зросли, бо підняли заробітні плати. На сьогодні, аби отримати критичність, на підприємстві має бути певний рівень середньої заробітної плати, у тому числі й в осіб, яких бронюють. Це, я думаю, перша складова.

Друг складова – страхування пасажирів. Вартість страхування зросла. Тому, гадаю, це основне. Можливо, ще є якісь додаткові аргументи, чому перевізник підняв тариф.

 Але я вдячний багатьом перевізникам, тому що вони правильно реагують та відносяться до людей. Наприклад, організовують і виконують ті маршрути, які не є такими прибутковими, як-от центральні чи маршрути між ключовими містами. Вони беруть на себе це соціальне навантаження, щоб забезпечити жителів області пасажирським сполученням. Органи державної влади й місцевого самоврядування теж взяли на себе певні зобов'язання в частині поточного ремонту тих чи інших ділянок доріг, адже це теж одна з умов перевезень. Але тут ми в повному діалозі, один одного чуємо та підтримуємо», – відзначив Іван Рудницький.

Журналісти запитали в очільника області і про те, скільки йому вдалося виконати прохань людей, адже щотижня він відвідує різні громади Волині.

На що він зазначив, що такої статистики не веде.

«Мета моїх поїздок, крім вирішення питань тих чи інших громадян, які звертаються, в основному була для того, щоб я розумів реальний стан справ в області. Це раз. Друге, щоб я розумів, які є проблеми в кожній громаді, і розуміти, чи проблеми одної громади, притаманні й іншій, для того, щоб я міг правильно, системно організувати роботу ОВА у взаємодії з органами місцевого самоврядування», - уточнив Іван Рудницький. 

Не обійшлося і без каверзних питань. В Іана Рудницького запитали, чому він у декларації за 2020 рік вказав земельну ділянку дружини на околиці Львова вартістю 106 тисяч гривень. Мовляв це абсолютно не ринкова вартість. На що очільник області відповів, що то спадок дружини і так його оцінили фахівці. 

Також журналісти дорікнули, що декларації Івана Рудницького є прихованими, з ними не можна ознайомитися. У відповідь голова ОВА сказав, що багато років пропрацював у СБУ, а тепер відповідає за безпеку області. Відтак не хоче, аби на загальний огляд розміщалася інформація, де проживає його родина та він, адже з нею може ознайомитися і ворог.      

«Тому це є безпековий фактор, це є війна. Потім закінчиться війна нашою перемогою і моя декларація буде відкрита», - наголосив він.

Поцікавилися журналісти і подальшою долею Свято-Успенського собору у Володимирі.

За словами Івана Рудницького, у п’ятницю, 4 квітня,  буде у соборі комісія.

«Волинська ОВА, вони виступили позивачем, прийшли дві інстанції, після цього нашу позивну скаргу було задоволено, ми звернулися у виконавчу службу, виконавча служба відкрила виконавче провадження, і тепер, згідно чинного законодавства, вони діють для того, щоб в кінці нам повідомити, коли можемо прийти і прийняти вже споруду, оглянути її. Тому ми чекаємо так само, як і ви, коли нам цю дату повідомлять», - зазначив посадовець.

Прозвучала від журналістів і пропозиція про більшу фінансову підтримку медіа. На що Іван Рудницький зазначив, що в умовах війни це не можливо, адже тоді доведеться забирати кошти з підтримки ветеранів чи військових частин. 

Розповів очільник ОВА і про ситуацію із житлом для ВПО. За його словами, такі будинки будують у Ковелі і будівля вже практично здана в експлуатацію, також будують будинок у Нововолинську, об’єкт обіцють завершити до кінця року. 

Запитали журналісти також і про те, коли з волинських церков виселять УПЦ МП. На що він зазначив, Волинська область, це відсотків 60 – плюс-мінус, прохожани ПЦУ, а також близько 40% – прихожани УПЦ.

«Моя позиція - кожен житель Волинської області має бути в безпеці, він має мати підтримку від органів державної влади, і конкретно від голови ОВА. І його права, які надані йому в Конституції, не повинні порушуватися. І я повинен, як голова ОВА, бути виключно беземоційним і базуватися на законі, на Конституції України. Тому десь моя і є позиція по відношенні до всіх релігійних форматів області, виключно, що всі процеси області повинні відбуватись згідно чинного законодавства, не порушуючи Конституцію України і права кожної людини, кожного жителя області. Тому я і максимально буду стояти на тому, щоб всі процеси були виключно в законодавчій площі. Якщо деякі громади чи більшість громад мають на меті міняти конфесію, переходити в ту чи іншу, це їхнє право», - підсумував він.

Читайте також:

 

 

 

Можливо зацікавить