Є безліч нюансів: як волинянам виростити великий врожай полуниці
Соковита, корисна і, при цьому, низькокалорійна - ось тільки кілька причин, за що можна полюбити полуницю. На Волині ця ягода є дуже популярною Багато городників вирощують її для себе та своїх сімей або ж на продаж.
Про те, як виростити хороший врожай полуниці, щоб насолодитися цією літньою смакотою на повну, пише Уніан.
Це не дуже примхлива культура, але є безліч нюансів, які призводять до того, що урожай полуниці з одного куща далекий від «еталонних» більш ніж 2 кг.
Мульчування - найкращий спосіб, як підвищити урожай полуниці
Проблема поганого врожаю може бути пов'язана з тим, що ягодам не вистачає води. Її можуть відбирати бур'яни, може бути пересушеним ґрунт. Обидві проблеми допоможе вирішити мульчування, тобто покриття ґрунту навколо кущів пухким матеріалом, який зберігає вологу.
Робити це потрібно після того, як ви ретельно розпушили і удобрили ґрунт. Як мульчу можна використовувати скошену траву або солому, суміш пухкого торфу з перегноєм або компостом. Підійдуть навіть плівка і картон, головне - розібратися з принципом.
Ретельний полив допоможе збільшити урожай полуниці
Хороший урожай полуниці точно не отримати, якщо не розібратися, як правильно її поливати. Полуниця любить воду і важливо, аби ґрунт, в якому вона росте, не пересихав. Але і щедро заливати водою не варто.
Поливати при нормальних умовах радять раз на тиждень. Під час цвітіння і поки ягоди зріють - кожен п'ятий день. Займайтеся поливом тоді, коли немає яскравого сонця, витрачаючи на один кущ близько половини літра води.
Те, яким буде урожай наступного року, залежить від ваших дій влітку, після того, як ви зібрали урожай. Тому вкрай важливо не припиняти полив, коли стиглі ягоди вже зняті з кущів.
Як підгодовувати ягоду, щоб отримати великий врожай полуниці
Підгодовування кущів полуниці має відбуватися не менш як три рази за сезон. Перший раз - навесні, з використанням азотних добрив (сечовина/карбамід) або коров'яку. Другий раз - в період бутонізації - полуницю підгодовують комплексними добривами. Після цвітіння підгодовування здійснюють комплексними мінеральними добривами, це допоможе виростити великі соковиті ягоди.
Урожай полуниці буде хорошим, якщо прибрати все зайве з куща
Рослина може витрачати енергію або на плодоношення, або на розмноження, і своєчасне видалення вусиків допоможе «схилити» полуницю до першого. Видаляти вусики і зайве листя потрібно регулярно, навіть після збору врожаю.
Листя прибирати потрібно для того, щоб воно не ховало ягоди від сонця, заважаючи їм дозрівати. Можна робити це без страху нашкодити рослині. Сміливо зрізайте хоч більше третини від загальної маси листя, це не завдаватиме шкоди.
Важливо не забути про видалення листя і вусиків і в той час, як готуєте рослину до зими - на майбутній рік це дозволить отримати хороший урожай полуниці.
Читайте також:
- Травневий посів: як волинянам виростити багатий урожай кабачків
- «Тихе полювання» на Волині: поради для грибників
- На Волині передчасно розпочався сезон черешні
- Полуниця, черешня, суниця: скільки коштують ягоди на луцьких ринках