Розпочинається Масниця: поради, що їсти у ці дні та чого категорично не можна робити
Масляну або Масницю в Україні святкують щороку. Традиційно Масниця починається за тиждень до Великого посту і триває сім днів. Вона символізує проводи зими та зустріч весни. На Масницю є певні традиції та обряди, які мають своє символічне значення.
Коли в Україні у 2024 році будуть святкувати Масницю та які є традиції, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).
Коли буде Масниця
2024 року Масниця розпочнеться пізно - 11 березня. Переважно це свято випадає на кінець лютого - початок березня, але цього року в нас пізній Великдень, а Великий піст почнеться тільки 18 березня.
Великдень будемо святкувати 5 травня.
Традиції Масниці
Свято Масниці дуже древнє, воно з'явилося ще до християнства. Деякі обряди збереглися з часів слов'ян та язичницьких традицій, а деякі з'явилися вже у часи християнства. Багато людей Масляну не вважають святом.
На Масляну гуляють та святкують цілий тиждень і кожен має свою назву та традиції:
- Понеділок - зустріч Масниці
- Вівторок - Заграші
- Середа - Тещині млинці
- Четвер - Розгуляй
- П'ятниця - Тещині вечірки
- Субота - Зовицині посиденьки
- Неділя - прощена та проводи Масниці
Найголовніша традиція - млинці. Їх печуть у великій кількості, подають з різними начинками, пригощають рідних та друзів.
З давніх часів на Масницю робили народні гуляння, ярмарки, вечірні посиденьки, починали сватання та знайомство з майбутніми родичами.
Вважалося, чим веселіше та багатше відсвяткуєш Масляну - тим краще буде увесь наступний рік. На свято ходили в гості, налагоджували стосунки в сім'ї, влаштовували масові заходи з іграми, забавами.
Останній день Масниці - Прощена неділя. Цього дня давні слов'яни спалювали опудало Масляної, яка символізувала зиму. Цього дня прощаються із зимою та зустрічають весну. А ще заведено просити вибачення у рідних, у друзів і у всіх, кого ви коли-небудь образили.
Масниця 2024 року: що не можна робити у свято
Як і в будь-яке інше свято краще утриматися від сварок, суперечок, лайок. Недарма Масниця завершується Прощеною неділею, коли потрібно пробачити всіх своїх рідних та друзів. Також за повір'ям не можна було прясти і шити в період Колодія, щоб молоко не скисло.
Читайте також:
- До Дня закоханих: як відомий екстренер «Волині» знайшов другу половинку
- Стрітення 2024: нова дата важливого свята та що категорично заборонено робити
- День Трьох Святих: коли цьогоріч святкують та що не можна робити у це свято