Розпочинається Масниця: поради, що їсти у ці дні та чого категорично не можна робити

Масниця 2024

Масляну або Масницю в Україні святкують щороку. Традиційно Масниця починається за тиждень до Великого посту і триває сім днів. Вона символізує проводи зими та зустріч весни. На Масницю є певні традиції та обряди, які мають своє символічне значення.

Коли в Україні у 2024 році будуть святкувати Масницю та які є традиції, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).

Коли буде Масниця

2024 року Масниця розпочнеться пізно - 11 березня. Переважно це свято випадає на кінець лютого - початок березня, але цього року в нас пізній Великдень, а Великий піст почнеться тільки 18 березня.

Великдень будемо святкувати 5 травня.

Традиції Масниці

Свято Масниці дуже древнє, воно з'явилося ще до християнства. Деякі обряди збереглися з часів слов'ян та язичницьких традицій, а деякі з'явилися вже у часи християнства. Багато людей Масляну не вважають святом.

На Масляну гуляють та святкують цілий тиждень і кожен має свою назву та традиції:

  • Понеділок - зустріч Масниці
  • Вівторок - Заграші
  • Середа - Тещині млинці
  • Четвер - Розгуляй
  • П'ятниця - Тещині вечірки
  • Субота - Зовицині посиденьки
  • Неділя - прощена та проводи Масниці

Найголовніша традиція - млинці. Їх печуть у великій кількості, подають з різними начинками, пригощають рідних та друзів.

З давніх часів на Масницю робили народні гуляння, ярмарки, вечірні посиденьки, починали сватання та знайомство з майбутніми родичами.

Вважалося, чим веселіше та багатше відсвяткуєш Масляну - тим краще буде увесь наступний рік. На свято ходили в гості, налагоджували стосунки в сім'ї, влаштовували масові заходи з іграми, забавами.

Останній день Масниці - Прощена неділя. Цього дня давні слов'яни спалювали опудало Масляної, яка символізувала зиму. Цього дня прощаються із зимою та зустрічають весну. А ще заведено просити вибачення у рідних, у друзів і у всіх, кого ви коли-небудь образили.

Масниця 2024 року: що не можна робити у свято

Як і в будь-яке інше свято краще утриматися від сварок, суперечок, лайок. Недарма Масниця завершується Прощеною неділею, коли потрібно пробачити всіх своїх рідних та друзів. Також за повір'ям не можна було прясти і шити в період Колодія, щоб молоко не скисло.

Читайте також: 

Можливо зацікавить