Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/news/wi6XoKfKsJQmSEjX4og8C4gAkQqzDQeuGGzTXblf.png)
База відпочинку Гряда на Шацький озерах на Волині помирає. На початку липня, у розпал сезону, в будні тут майже порожньо і дуже тихо. А ще – спокійно і добре водночас. Колись шумна локація для молодіжних тусовок місцями нагадує Прип'ять.
Журналісти сайту новин Луцька і Волині «Конкурент» побачили, що купа баз відпочинку стоять зачиненими, оброслими травою, а дерев'яні хатинки без належного догляду розкисають і гниють.
Невідомо, чи ступить туди ще нога відпочивальника, чи бігатимуть між сосен дітки, чи заїде яка автівка з туристами...
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/s1WjVhrZWm5z97M2NaxQoha3t9rzsMiJFOiV7X6I.jpg)
Під дихало вперше Гряді дав ковід
Перший рік пандемії підірвав касу, відпочивальників ще тоді було значно менше, ніж раніше. Водночас у тих же роках активно почали розбудовувати інфраструктуру на центральному пляжі Світязя.
Красиві, вимощені дерев'яними дошками доріжки, нові парасольки, прибережні кафе, магазинчики, розваги... Словом, на контрасті Гряда трохи програвала і не встигала адаптовуватись з тим темпом, який диктував час і обставини.
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/A6FJSDWx3OwBi9vgzJqm3QVv6se2zl67bjVTTtlb.jpg)
Велика війна. Прикордоння
Вже друге літо поспіль туристичний сезон на Шацьких озерах опиняється під загрозою зриву. Хтось боїться близькості до кордону з білоруссю і можливої загрози наступу звідти, хтось – повісток дорогою до місця відпочинку.
А дехто ж вважає, що їздити на озера – недоречно, коли в країні у розпалі війна.
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/XNfHqJtI0Avk6oLHYzkMiyweaDtdjmEd0qoTCPhF.jpg)
Контингент
Більшість відпочивальників на Гряді цьогоріч – сімейні пари, переселенці (їх незвично багато у порівнянні з минулим роком), люди старшого віку та жінки з дітьми.
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/6ny5yXz6gnSZvSqA5GkFLjKgOE8CXvPuoGlYyMjs.jpg)
Молодь, вочевидь, шукає помешкання в районі центрального пляжу села Світязь.
Хоч дискотеки і гучний відпочинок цього року в громаді заборонені, та молоді люди все ж обирають для себе місцину, яка більш багата на кафе, магазини, кальянні і бари. Чого, на жаль, не можна сказати про урочище.
Сім'ями сюди теж приїжджають, бо на Гряді небагато машин, тихо, а ще – просторо на пляжі, тож діткам буде безпечно. Родини з дітьми переважно їдуть сюди на 3-4 дні або ж на вихідні.
Місцеві тішаться й тому, бо субота-неділя дає змогу більше підзаробити, а ще додають, цьогоріч більшість людей – це ті, хто уже їздив раніше в урочище й облюбував цю місцину давно.
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/ePJy3wmF3vi6lrldQZNruNvdM4FtD6Vgvtb8eRuS.jpg)
Руїни
Час роз'їдає фасади дерев'яних будиночків, доріжки заростають чагарниками, а на брамах баз відпочинку стає більше оголошень про їхній продаж.
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/tOIXA7d4jcbmk6XIVzxYQ94IMqv611JZoQPuE0gA.jpg)
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/QyvZZMmi4NF7d6duUsfvINb1xsLtaujdycGq1xh1.jpg)
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/DNxIWYYUCjBk0m6jrbZZCdffo7kpP2FcZ0YvK0Mg.jpg)
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/aJpnyUfHbLaJjrRjxZNRiLogTZ3nPgHVBouEHUY9.jpg)
Базарчик, який раніше кишів і продавцями, і тими, хто хоче собі щось придбати, лякає своєю поржнечею.
Контейнери – на замках, а у рядах, де продають рибу, продавців можна порахували на пальцях однієї руки. Зате уваги від них відпочивальникам точно бракувати не буде, та й сторгуватися вийде краще.
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/EFoNEV0gpEANBtxEdBxmz9R6uHJaOSwIoLgX4IUo.jpg)
А ще на Гряді збереглися усі традиційні світязькі «плюшки». І легендарні пончики, і жіночки-пончистки, які їх возять роверами на продаж, і ягоди при дорозі, і в'ялена місцева риба.
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/SgkkIbom2jxikfmOHRlxTZPJtHQTubceudovNrB7.jpg)
Невже Гряді «всьо»? Ніт.
Тим не менш, є садиби й бази, які цьогоріч приймуть усіх тих, хто вирішить погріти свої булочки на сонечку.
Десь власники просто прибрали до сезону, а дехто вирішив зробити реновацію номерів та освіжити будиночки та територію.
На вихідних справді стає жвавіше, бо людей прибуває порівняно значно більше. Узбіччя наповнюються автівками, а вуличка – мандрівниками.
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/d4bEjdLnOqtd5Aoq8GnAQAemCMLLbnOpjX5S8Bjc.jpg)
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/tz3VUPvavzyxD2MlJw31KeXbauEyaGdZbGGoLEtq.jpg)
![Колись популярне місце для відпочинку на Світязі нині стоїть пусткою: що сталося](https://vsn.ua/storage/image-icons/HLvehG6j3ujQvfhgrKkDfL99LwEiRLPLlMjhJ4ye.jpg)
Світло в кінці тунелю є. Затишний тихий куточок ідеальний для спокійного відпочинку.
Так, цьогоріч тут працює лише 2-3 продуктових магазини, та й базарчик став меншим, та все ж тут дуууже чекають на відпочивальників. І місцеві чекають, і пляжі, і прозорі води Світязя теж...
Читайте також:
- На Світязі роздають повістки: чи це законно
- На пляжах Світязя і на блокпостах роздають повістки: чи будуть це робити надалі
- Понищив береги озера: на Світязі ледь не по людях їздив елітний позашляховик на київських номерах