«Кожен день роботи – сльози на очах»: як волинські медики працювали на деокупованій Херсонщині

«Кожен день роботи – сльози на очах»: як волинські медики працювали на деокупованій Херсонщині

Волинські медики впродовж 10 днів надавали медичну допомогу населенню у 19 селах деокупованої Херсонщини.

Після повернення вони розповіли про свою роботу Суспільному.

З десятиденного відрядження на Волинь повернувся лікар Анатолій Калинюк, фельдшери Сергій Проць, Олександр Гережун та водій Ярослав Власюк. Волинська бригада медиків третя в Україні, після медиків з Черкас та Києва, яка вирушила працювати на деокуповані території.

«Пацієнтів приймали здебільшого у швидкій, бо амбулаторії і ФАПи там зруйновані», - каже Анатолій Калинюк.

«Кожен день роботи – це були сльози на очах. Для людей з Херсонщини ми були, як ковток щастя. А ще коли вони дізнавалися, що ми з Луцька, що ми приїхали за тисячу кілометрів, щоб надати їм медичну допомогу - це було незабутньо», – додає лікар.

«Кожен день роботи – сльози на очах»: як волинські медики працювали на деокупованій Херсонщині

«Волинські лікарі працювали у 19 деокупованих селах Херснощини. У 10-ти денне відрядження зголосилися їхати самостійно, з доброї волі, бо розуміли, що українцям треба допомога», - розповідає Ярослав Власюк.

«Постріли ми чули там, але люди казали: не звертайте уваги, - це свої танки. Якщо почуємо вибухи чи що ракета летить, - то швидше лягати», – говорить Олександр Гережун.

Зі слів фельдшера Сергія Проця, найважчим був стан людей з гіпертонічними хворобами і цукровим діабетом, які в окупації не мали доступу до ліків і медичної допомоги. Також він додав, що людям, які вийшли з підвалів робили кардіограми, надавали необхідні медикаменти, міряли рівень глюкози у крові.

«За десять днів допомогу волинських медиків отримали 270 людей з деокупованих територій Херсонщини. Людям, що потребували роздали ліки, яких вистачить на півтора-два місяці, - ділиться Анатолій Калинюк.

Можливо зацікавить