Листопадова сесія Луцької міської ради: фоторепортаж
У середу, 27 листопада, у Луцьку відбулася чергова 65-та сесія міської ради, під час якої депутати розглянули понад 150 питань.
На початку засідання представник від «Слуги народу» Роман Бондарук вкотре звернувся до колег із меседжем відмовитися від критики та взаємних обвинувачень людей, не піддаватися маніпуляціям, бо це все підриває депутатську єдність і заважає плідній роботі на благо Луцької громади.
Депутат запропонував розпочати сесію з хвилини мовчання та спільної молитви. Обранці громади схилили голови у пам'ять про всіх, хто загинув від дій російського агресора, але молитися відмовилися.
Опісля слово надали директорці Луцького художнього музею Зої Навроцькій. Вона розповіла про роботи художника Олександра Дишка, що експонуються у холі перед залом засідань міської ради. Митець народився в обласному центрі, закінчив місцеву художню школу, продовжив навчання у Львові.
«Олександр Дишко ніде себе не піарить, а скромно виконує свою місію. У роботах, які виконує кульковою ручкою двох відтінків, митець зображує середньовічний Луцьк. Він – фантастичний художник, який зробив історію нашого міста. Навесні ми плануємо влаштувати виставку робіт Олександра Дишка», – розповіла Зоя Навроцька і попросила депутатів відзначити митця.
Міський голова Ігор Поліщук подякував Олександру Дишку за його творчість, що фактично присвячена історії Луцька, та від імені громади привітав із днем народження – 22 листопада художнику виповнився 71 рік.
Депутатка від фракції «За майбутнє» Оксана Лєщинська привітала Ігоря Поліщука із четвертою річницею перебування на посаді очільника Луцької громади – 27 листопада 2020 року Ігор Ігорович приступив до своїх обов’язків.
Закінчивши із виступами, депутати перейшли до ухвалення рішень, під час яких інколи велися неабиякі словесні баталії, їх вгамовували жартами, інколи – вимкненням мікрофону.
Попри повітряну тривогу, протягом кількох годин обранці громади таки знаходили компроміс у вирішенні певних питань та ухвалювали їх. Найважливіші рішення зафіксували журналісти ВСН, зокрема:
- обранці громади внесли зміни у бюджет територіальної громади: збільшили доходи бюджету розвитку громади на 2,8 млн грн і загального фонду бюджету громади – на 16 483 700 грн;
- депутати не погодили передачу понад 72 га землі Луцької громади в підпорядкування лісовому господарству. Вони відмовили Північно-Західному міжрегіональному управлінню лісового та мисливського господарства у віднесенні несформованих земельних ділянок до самозаліснених за межами населених пунктів Луцької громади;
- обранці громади передали комунальному підприємству «Парки і сквери м. Луцька» в постійне користування 86,3 га землі та надали дозвіл на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення самозаліснених земельних ділянок для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг за межами населених пунктів Луцької громади;
- депутати розглянули питання щодо надання земельних ділянок у постійне користування двом закладам загальної середньої освіти – Луцькому ліцею № 1 та Одерадівському ліцею № 37 і погодили їх виділення;
- депутати затвердили Програму «Вода для здорового майбутнього», в межах якої протягом п’яти років у Луцькій громаді будуть здійснювати заходи для покращення якості питної води для школярів і мешканців багатоквартирних будинків. Також планують встановити системи очищення стічних вод в окремих начальних закладах, що знаходяться на території Княгининівського старостинського округу;
- депутати виділили понад 22 млн грн на цивільний захист громади. Протягом 2025 року в межах Програми розвитку цивільного захисту здійснюватимуть заходи, що сприятимуть оперативному реагуванню на кризові ситуації, які можуть виникнути в умовах воєнного стану в Україні.
- депутати підтримали комплексну програму «Безпечне місто Луцьк» на 2025–2029 роки, на реалізацію якої передбачили 118 млн грн;
- депутати затвердили склад комісій для проведення конкурсного відбору кандидатів на заміщення посади директора у заклади загальної середньої освіти №7, №11, №13, Княгининівський ліцей № 34.
- депутати погодили назву вулиці Хортицька у селі Заборолі. Нову назву присвоїли через звернення громадян про присвоєння адрес об’єктам будівництва.
Читайте також:
- Скільки коштів Луцька міська рада спрямувала на допомогу воїнам у листопаді
- Депутати бюджетної комісії обговорили роботу «Луцькводоканал»