У Луцьку розвинуть мережу «розумних» зупинок
Депутати Луцької міської ради затвердили нову Програму підтримки функціонування інформаційних табло на зупинках громадського транспорту Луцької міської територіальної громади на 2025–2030 роки.
Про це стало відомо під час засідання сесії Луцької міської ради у середу, 30 жовтня.
Загальний обсяг фінансування Програми складає 4 мільйони 380 тисяч гривень, що спрямовані на підтримку ефективної роботи транспортної інфраструктури міста, яка є важливою складовою життєдіяльності громади.
Програма передбачає збереження й оптимізацію існуючої транспортної мережі, пріоритетний розвиток міського електротранспорту та приведення обсягів послуг відповідно до потреб мешканців.
Основні завдання Програми включають:
- підтримку та ремонт інформаційних табло;
- забезпечення стабільного інтернет-зв’язку між табло та системою моніторингу;
- технічну підтримку програмного забезпечення, що дозволяє відображати інформацію про час прибуття транспорту;
- передання відеоконтенту з камер на сервер системи «Безпечне місто Луцьк»;
- підтримку безкоштовного WI-FI для пасажирів.
Реалізація цієї Програми дозволить місту Луцьк підтримувати сучасну інфраструктуру, що забезпечує високий рівень комфорту для пасажирів, а також підвищує безпеку й надійність громадського транспорту. Щороку кількість зупинок із інформаційними табло планується поступово збільшувати, що забезпечить ще більшу доступність громадського транспорту та зручність для мешканців міської громади.
Довідково:
Перші кроки до автоматизації транспортної системи Луцька були здійснені у 2019 році з упровадженням автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП), що забезпечує прозорість і ефективність функціонування громадського транспорту. Завдяки коштам Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Engagement Global gGmbH в Луцьку було встановлено 31 інформаційне табло, а ще 6 таких табло були обладнані за бюджетні кошти громади, що дозволило місту створити зручну інформаційну мережу на 37 зупинках.
Інформаційні табло надають пасажирам дані про прибуття найближчих автобусів та тролейбусів у режимі реального часу, можливість зарядки гаджетів та безкоштовний доступ до WI-FI. Стабільна робота таких систем вимагає постійного інтернет-зв’язку між зупинками та сервером GPS-моніторингу, а також регулярного обслуговування та ремонту технічного обладнання.
Читайте також:
- Луцьк закупить 30 нових тролейбусів та оновить контактну мережу
- У Луцьку викрали блоки живлення з «розумної» зупинки: мешканців просять впізнати молодика
- У Луцьку тимчасово змінять маршрути тролейбусів № 5 та 12