Луцькому загону «Любарт» передали всюдихід та генератор зі Швеції
Один з генераторів та автомобіль, які були привезені на Волинь зі Швеції, передали на потреби ОЗСП «Любарт», який виконує бойові завдання на лінії зіткнення.
Передача автомобіля відбулася у вівторок, 28 лютого в місті Луцьку під стінами замку Любарта.
Нагадаємо, на Волинь прибув великий вантаж гуманітарної допомоги зі Швеції. Частина з автомобілів – потужні пересувні генератори на 150 кВт. Ще два авто – всюдиходи, в причепі яких теж генератори на 120 кВт. Крім того, привезли також 5 мобільних генераторів-причепів до легкових автомобілів.
Організатори допомоги – БФ «Шведський центр допомоги» та шведська організація «Ukrainahjälpen Filippus», які об’єднали ще низку організацій у Швеції.
Зокрема, потужні генератори – це ініціатива релігійної громади шведського міста Кальмар, в рамках проєкту «Power up Ukraine», яка й організувала купівлю п’яти потужних генераторів для України.
Одне авто з генератором на причепі передали бійцям ОЗСП «Любарт». Як розповів головний сержант загону «Любарт» з позивним Бурий, такий потужний автомобіль їм був дуже необхідний.
«Завдяки лебідці можна витягнути пошкоджене авто, якщо, скажімо, машина злетіла з дороги при обстрілі. І вже згодом її зможемо евакуювати в безпечніше місце. Ми давно для себе щось таке шукали», - каже він, оглядаючи машину.
Водночас генератор для потреб підрозділу теж буде потрібний.
«Особливо корисним він буде для забезпечення зв’язку, живлення старлінків. Адже без зв’язку армія не воює. Керування дронами, взаємодія між підрозділами, зв’язок організовується через старлінки, а вони працюють від електроенергії», - додає військовий.
Як розповів керівник БФ «Шведський центр допомоги» Сергій Порохнавець, партнери зі Швеції об’єдналися, щоб реалізувати цей проєкт. Загалом це був великий конвой – 16 авто, 10 з яких з генераторами різної потужності і виду.
«Ми отримали листи від багатьох обласних військових адміністрацій: Дніпропетровської, Одеської, Херсонської. Ці генератори поїдуть у найбільш гарячі точки, вже за три дні вони будуть там. На під’їзді - ще такі авто», - додав він.
Подякували благодійникам зі Швеції й представники Волинської обласної військової адміністрації.
Зокрема, голова ОВА Юрій Погуляйко відзначив: усі, кому вже передавали подібні генератори – дуже задоволені. Одну з таких машин передали волинським рятувальникам, інші – спрямували до Києва.
«Ваші генератори – це чудова допомога, раніше ми передали такі на Київ, там усі в захваті і передають велике «дякую». Від всієї нашої команди хочемо подякувати за роботу, яку ви робите для нашої держави, військових та переселенців», - наголосив він.
Народний депутат Валерій Стернійчук, своєю чергою, відзначає: реалізувати цей проект вдалося завдяки тісній співпраці між владою і волонтерами.
«Нам вдається нарощувати темпи в організації благодійної допомоги. Дуже важливо, коли кожен виконує свою роботу. Величезна заслуга благодійного фонду «Шведський центр допомоги», який організував комунікацію з організаціями Швеції. Далі вже була комунікація з іншими регіонами через Офіс президента. Ми визначили, що ці генератори поїдуть до Херсонщини, Одещини, в інші регіони, де є цілі населені пункти які потребують заживлення, і приємно, що тим регіонам, які дуже постраждали, руку допомоги подає Волинь», - наголосив він.
Валерій Стернійчук додав, що наразі вже розпочалась підготовка до візиту за кордон, щоб далі спланувати черговий вантаж з допомогою.
Начальник відділу транспорту Волинської ОВА Назар Романюк додає, що зі шведами Волинь працює вже давно. А з початком повномастабного вторгнення ця співпраця тільки посилилась.
«Ми рік вже разом працюємо і наближаємось до перемоги. Ці генератори максимально швидко потраплять у регіони, які їх потребують. Ці автомобілі з генераторами будуть оперативно пересуватися і заживлювати об’єкти критичної інфраструктури», - зазначає він.
Усім шведським благодійникам подякували й бійці загону «Любарт», які вручили усім причетним організаціям подяки , а одним з головних організаторів проєкту - «Ukrainahjälpen Filippus»- передали прапор підрозділу.
Фото - Роман ДомбровськийЧитайте також:
- Життя після прильоту: як живуть волиняни у будинку, на який впав ворожий безпілотник
- Волинян кличуть на другий курс навчання Центру воєнної підготовки цивільних
- Макс Кідрук з луцьким штабом «Ангар» збиратиме гроші на дрони