Люди скаржилися на першіння в горлі: пил із Сахари дістався Волині

пил Сахари

В Укргідрометцентрі повідомили про поширення пилу з Сахари в Україні. Що відомо про загрози, можливі наслідки, чи дістався пил Волині  і скільки пробуде в області – дізнавалися журналісти ВСН.

Як розповіла у коментарі ВСН синоптикиня Волинського обласного гідрометцентру Світлана Дриганюк, пил із Сахари уже був на Волині.

«Починаючи з суботи та неділі були потоки з південного заходу, тобто якраз пил Сахари у той час надходив, він йшов з південного заходу на Європу, а також на Україну, дуже мало нам дісталося того пилу, було помітно таке тьмяне небо і відмічалась імла. Це було в неділю- понеділок 31 березня і 1 квітня», - зазначила вона.

За словами Світлани Дриганюк, зараз проходить холодний фронт через територію нашої області, після його проходження вітер буде міняти напрямок на західний, північно-західний, то вже якщо і лишався той пил в повітрі, то його буде зносити на ворожу нам країну, на схід.

«У нас його інтенсивність була досить малою, але відчувався той пил, багато людей скаржилося, що у них у горлі першить.  Було помітно, що повітря не таке прозоре, а тьмяне. Сьогодні не знаю чи є пил, але я думаю, що дощ і зміна напрямку вітру його віднесли у протилежний напрямок», - пояснила синоптикиня.

Синоптикиня Укргідрометцентру Наталя Птуха пояснила в коментарі українським журналістам, що людям, які схильні до респіраторних чи захворювань дихальних шляхів, краще поберегтися і менше перебувати на відкритому повітрі під час пилового забруднення.

«Можливо, закрити вікна, щоб цей пил не накопичувався в оселях. Радять вмикати очищувачі повітря — теж не завадить. Але прямої загрози цей пил не становить. Певний дискомфорт, звичайно, є. Візуально він проявляється, створюючи ніби затуманеність», – стверджує синоптикиня.

Читайте також:

 

Можливо зацікавить