Де Луцька область? Ми поставили кілька запитань про Волинь ChatGPT. Що з того вийшло
Після розблокування для України чат-бота ChatGPT, українці почали масово ставити запитання до штучного інтелекту, який може генерувати тексти.
Видання ВСН теж вирішило спробувати можливості «розумного» чат-боту і поставити кілька запитань про Луцьк і Волинь. Як виявилось, чат-бот доволі мало «знає» про нашу область і припасовує до відповідей «солянку» різної інформації.
Наприклад, на запитання про те, чим славиться Волинь, ChatGPT наводить сумнівну інформацію..
Волинського і Маневицького замку немає, Кременецька фортеця - та, що замок, розташована на Тернопільщині, а музей «Острог» на Рівненщині. Шацькі озера налічують групу з близько 30 озер, а не 20, як йдеться у відповіді чат-боту
Оскільки інколи хтось помилково все ж називає Волинську область Луцькою через відповідну назву обласного центру, то наступне запитання про те, де розташована Луцька область.
Чат-бот стверджує, що вона розташована на заході з центром у Луцьку і межує з Волинню. Щоправда виникає запитання «яке місто центром Волинської області?»
На запитання «Хто найвідоміша людина на Волині?», чат-бот відповідає, що серед відомих людей Волині є письменники Іван Огієнко та Іван Франко. Але місцем їхнього народження є зовсім не Волинська область. Щодо Лесі Українки, то зв'язок з цим регіоном у неї дійсно є - дитячі роки її минули саме тут.
Які є згадки про Волинь у давніх історичних джерелах?
Згадок, за інформацією від ChatGPT, про Волинь у історичних джерелах є кілька. Йдеться, зокрема, про «Повість минулих літ»,«Галицько-Волинський літопис», «Літопис Самовидця», «Хроніка Литовської і Руської землі» та «Опис Волинської землі».
Інколи гостей Луцька дивує, що поряд із університетом імені Лесі України встановлено пам'ятник Тарасу Шевченку. Чому це так, ми теж запитали в штучного інтелекту.
«Він був встановлений на початку ХХ століття, коли цей район міста був відомий як «Шевченківський гай». Цей район був одним з улюблених місць відпочинку та прогулянок Тараса Шевченка під час його перебування в Луцьку», - пояснює «розумний» чат-бот.
Що про Волинь говорять за кордоном?
«Якщо мова йде про Волинську область в Україні, то залежно від контексту і джерела, думки про неї можуть бути різними. Однак, я надам загальну інформацію про деякі аспекти Волині, які можуть бути згадані закордоном», - відповідає ChatGPT.
Згодом йдеться про кілька напрямів регіону: історію, природу, культуру, туризм і етнічність.
Найбільше та найглибше озеро природнього Світязь - одне із семи чудес України. А які є міфи про нього?
Кілька легенд, пов'язаних з ним, написав чат-бот. Про водяника, який живе на дні, затонуте місто.
Заразом наголошується про те, що легенди і міфи є вигадками людей і не мають наукового підтвердження.
Ми запитали і про сморід у Луцьку, який у літній час бентежить жителів міста. Розумний чат-бот надав кілька гіпотез щодо цієї проблеми.
Зокрема, причинами її можуть бути забруднення повітря від заводів, забруднення водойм та каналізаційних систем, недоліки вивезення сміття та низька екологічна свідомість жителів.
Читайте також:
- Українцям можуть розблокувати нейромережу, яка пише тексти. Чому її називають «убивцею професій».
- Світові IT-корпорації передбачають поступове зникнення смартфонів на ринку - не через дефіцит напівпровідників, а через перехід на новий спосіб комунікації та отримання інформації.
- Українських школярів запрошують запрограмувати віртуальних роботів.