Українцям можуть розблокувати нейромережу, яка пише тексти. Чому її називають «убивцею професій»
До авторів сервісу ChatGPT, який може генерувати тексти за заданими параметрами, звернувся Міністр цифрової трансформації з проханням розблокувати його для українців.
Про це міністр Михайло Федоров повідомив у своєму телеграм-каналі.
Йдеться про ChatGPT - один з проєктів напрямку розвитку штучного інтелекту, розроблений компанією OpenAI.
За запитом він може генерувати тексти, код, підтримувати бесіду тощо. Чатбот запустили в листопаді минулого року, він безплатний для широкого загалу й за цей час він встиг набрати понад мільйон користувачів.
Але українці, які намагалися спробувати його можливості, стикнулися з проблемою - сервіси OpenAI недоступні для України.
Виявляється, Україна з незрозумілих причин потрапила до санкційного списку компанії, в якому також присутні Росія й Білорусь.
Днями команда dev.ua вирішила використати бот для написання тексту на актуальну тему. Запит був про міністра Михайла Федорова, «Армію дронів», United24 та війну з Росією. Нейромережа запропонувала три варіанти тексту, який потребував часткових правок граматики. Після цієї публікації Михайло Федоров повідомив, що до компанії OpenAI звернулися з запитом про прохання розблокувати українцям цей сервіс.
До слова, нейромережу в суспільстві спийняли неоднозначно. В США переймаються, що бот, який максимально подібно до людини відповідає на запитання, може зруйнувати освітню систему Сполучених Штатів, позбавити мільйони людей роботи і стерти межу між текстами, які написали людина та програма. У приціл штучного інтелекту потрапили професії, повʼязані з текстами. Чат-бот може миттєво згенерувати контент для соцмереж компанії чи бренду.
Як пише Економічна правда, можливості чат-бота вражають. Він може не просто змістовно відповідати на запитання користувачів, а й виконувати певні завдання.
Нейромережа здатна генерувати тексти різного стилю, наприклад, скласти корпоративний лист, написати есе чи підготувати змістовний пост для соціальних сторінок.
Читайте також:
- Українських школярів запрошують запрограмувати віртуальних роботів.
- Сільський школяр із Волині розробив систему відстеження безпілотників.
- Світові IT-корпорації передбачають поступове зникнення смартфонів на ринку - не через дефіцит напівпровідників, а через перехід на новий спосіб комунікації та отримання інформації.