Штучний інтелект «оживив» відому письменницю Лесю Українку, яка жила на Волині
Штучний інтелект змоделював розмову між українською поетесою Лесею Українкою, яка жила на Волині, та англійським драматургом Вільямом Шекспіром у програмі для відеозв’язку Zoom.
«Український інститут» виклав ролик з їхньою бесідою на своєму ютуб-каналі, передають Економічні новини.
«Оживити» Лесю і Вільяма вдалося за допомогою інструментів ШІ, розроблених компанією Reface, яка відома завдяки однойменному застосунку, що дає змогу будь-якому відомому персонажу «привласнити» обличчя будь-якого користувача. Завдяки йому двоє відомих письменників пограли в словесні асоціації, по черзі називаючи речі, пов’язані з Україною і Великою Британією.
Ролик було продемонстровано в рамках панелі Форуму «Культурна дипломатія в епоху передових технологій». В описі до відео сказано, що програмісти задіяли алгоритми машинного навчання і власну запатентовану модель глибокого навчання, а також технологію реконструкції, щоб «достовірно відтворити» зовнішній вигляд Лесі Українки та Вільяма Шекспіра, а також їхню можливу розмову.
В «Українському інституті» зазначили, що справжня Леся Українка перекладала твори Шекспіра українською мовою і захоплювалася ним.
«Сьогодні їхній уявний діалог втілює розмову різних епох і двох різних країн. Відео покликане провести паралель між сьогоднішніми дружніми країнами, Україною та Великою Британією, наголосивши на тому, що, незважаючи на різне історичне походження, їх об’єднують спільні цінності», — підкреслили в Українському інституті.
Зазначимо, що письменниця народилася у містечку Новоград-Волинський Волинської губернії 25 лютого 1871 року. Проте жила у Луцьку та селі Колодяжному Ковельського району
Як інформує Музейний простір Волині, Леся Українка називала наш край «укоханою Волинню», а Луцьк в її житті займав особливе місце. Тут вона написала свого першого вірша «Надія», Луцьк відобразився у подальшій творчості, тут слухала оповідки та легенди про Луцький замок, милувалась краєвидами міста. Тут же, в Луцьку, «почалися найвизначніші у Лесиному житті процеси: там почалася її творчість, що піднесла її так високо, там почалася страшна недуга, що занапастила її в розквіті творчості».
Читайте також:
- Один волинянин витіснив з лідерів іншого: Yaktak замінив Монатіка на вершині хіт-парадів
- Жодної помилки: вчителька з Волині втретє стала переможницею радіодиктанту
- Дебют в ролі письменника: книга відомого співака з Луцька Монатіка доступна до передзамовлення