Від штрафу до тюремного строку: як в Україні реально карають за ухилення від мобілізації
Через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Під час мобілізації призову підлягають чоловіки у віці від 18 до 60 років, яким вручають повістки. Для тих, хто вирішив уникнути вручення повістки, існує два види відповідальності: адміністративна і кримінальна. Обвинувачені можуть відбутися штрафом, а деяким загрожує реальний термін.
Про це пише 24 канал.
Реальні вироки за ухилення від армії
До адміністративних правопорушень відносяться:
- зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності – загрожує штраф від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 гривні до 119 гривень).
- порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку – загрожує штраф від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – від 3 400 до 5 100 гривень.
Зауважують, що скасувати постанову про притягнення до відповідальності можна тільки у судовому порядку. Для цього необхідно подати позов проти ТЦК та СП.
Кримінальна відповідальність настає у декількох випадках. Найпоширенішою є стаття 336 – ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. За це загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Що відомо про «умовний» термін
Водночас реальне покарання можуть замінити «умовним» терміном. Він може тривати від 6 місяців до 3 років або від року до двох. Так, чоловік, який отримав «умовний» термін, має виконувати покладені на нього обов’язки та не вчиняти інших кримінальних правопорушень.
У разі вчинення нового злочину – випробувальний термін скасують і чоловіка заберуть до в’язниці.
Суд може скасувати постанови військкоматів
Повістка складається з двох частин – сам документ і корінець, де людина розписується. Якщо військовозобов’язаний не прибув у військкомат, то його притягають до адмінвідповідальності. У підсумку начальник ТЦК і СП виносить постанову.
Такі постанови часто скасовують з підстав порушення процедури розгляду адмінсправи. Або якщо немає підстав, що цей чоловік отримував повістку.
Читайте також:
- На Світязі роздають повістки: чи це законно
- Названо «антирейтинг» областей за кількістю ухилянтів: яке місце посідає Волинь
- Волинянин відмовився отримувати повістку, бо має страх вбити людину: як покарали ухилянта
- Був поранений та втратив усе майно: на Волині чоловік отримав тюремний строк за ухилення від мобілізації