Мобілізація в серпні 2024: у яких випадках можна анулювати повістку

Мобілізація в серпні 2024: у яких випадках можна анулювати повістку

У серпні в Україні триватиме мобілізація призовників віком від 25 до 60 років. Анулювання повістки можливе, але тільки за певних обставин і з дотримання усіх норм закону

У тому випадку, якщо повістку помилково видали військовозобов'язаному, який має бронь чи відстрочку, то її дійсно можна анулювати. Такі випадки вже траплялись, але успішно вирішувались.

Про це розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України полковник Роман Горбач у Military Media Center, пишуть Новини PRO.

Він відзначив, що неодноразово траплялось таке, що повістку отримували особи, котрі мають бронь чи відстрочку від мобілізації. В такому випадку українці повинні мати при собі відповідні документи та діяти впевнено і швидко.

Чи можна анулювати повістку, що вже вважається отриманою

У відповідь на це Горбач зауважив, що отриману повістку теж можна анулювати. Для цього потрібно лише виконати кілька кроків:

  • Прийти до військкомату (Територіального центру комплектування та соціальної підтримки).
  • Надати співробітникам ТЦК документи, що підтверджують наявність броні або відстрочення.

І все, за наявністю законних підстав, повістку можуть анулювати. Але якщо цих підстав немає, то за відмову від отримання повістки передбачене покарання.

Що буде, якщо відмовитись підписати повістку від ТЦК

Адвокатка пояснила, що станеться, якщо військовозобов'язаний відмовиться підписати повістку. Якщо це трапиться, працівник ТЦК або інша уповноважена особа має скласти акт про відмову. Цей акт потім надсилається начальнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Після цього керівник військкомату складає протокол про адміністративне правопорушення, що може призвести до накладення штрафу в розмірі від 17 тисяч до 25 тисяч гривень на особу, яка ухиляється від виконання вимог.

Читайте також:

Можливо зацікавить