МОН оприлюднило перелік громад за рівнем ризику в освіті: які результати для Волині
З 2025 року в Україні планують повернення до очного навчання у більшості шкіл. Однак деякі області, розташовані поблизу лінії фронту, викликають занепокоєння батьків щодо безпеки дітей. У зв'язку з цим Міністерство освіти і науки затвердило перелік територіальних громад за рівнем ризику безпеки в системі освіти.
Факти ICTV дізнавалися, як перевірити громаду за рівнем ризику в системі освіти.
Безпекові ризики під час розробки освітніх політик
Перелік територіальних громад за рівнем ризику безпеки в системі освіти був розроблений з урахуванням Методики оцінювання ризиків, яка затверджена постановою Кабміну №866. Саме таке зонування допомагає враховувати безпекові ризики під час розробки освітніх політик, а також вибору місць для укриттів під час відновлення змішаного або очного навчання.
Відповідно до цієї методики, команда Міністерства освіти і науки аналізує освітні дані, геолокацію закладів освіти, кількість учнів та працівників, форми навчання та інші дані з відкритих джерел, геолокацію вибухів, відстань від лінії фронту, щоби визначити рівні безпеки.
Рівні ризику горомад у системі освіти
Усі територіальні громади розподілені на категорії, залежно від рівня загрози. Ця інформація допомагає приймати рішення щодо організації навчального процесу (очне, дистанційне або змішане навчання).
Знання рівня ризику дає змогу вживати необхідних заходів для захисту дітей та персоналу. Залежно від ситуації, можуть бути запроваджені різні форми навчання. Регіони з високим рівнем ризику можуть отримати додаткову підтримку.
Відповідно до цієї методики, наразі існує п’ять рівнів ризиків безпеки в системі освіти:
- Непереборний – тимчасово окуповані території, де тривають активні бойові дії
- Дуже високий – це рівень, який присвоюється територіальним громадам, де існує можливість початку бойових дій. У таких громадах освітні заклади розташовані на відстані до 45 км від лінії активних бойових дій або 15 км від кордонів з РФ, Молдовою та Білоруссю.
- Високий рівень – громади, де заклади освіти розташовані поза ризиком артилерійного ураження, до 60 км від лінії активних бойових дій. Але саме тут залишається високий ризик авіаударів.
- Помірний рівень – громади, які розташовані в межах 90 км від активних бойових дій.
- Задовільний рівень – заклади, освіти які можуть побудувати відносно безпечний та повноцінний очний формат навчання.
Як визначити рівень ризику в системі освіти територіальної громади
Зверніться до департаменту освіти вашої області. Вони мають актуальну інформацію про ситуацію в регіоні. Мерія або сільська рада також можуть надати інформацію про рівень ризику для вашої громади.
МОН створило спеціальний інтерактивний дашборд, де можна перевірити інформацію про свою громаду. Для того, щоб визначити рівень ризику, потрібно відкрити карту та ввести свою область, а також громаду.
Після цього на карті висвітиться, до якого рівня ризику належить цей район чи місто.
Відповідно до цих даних і відбувається визначення формату навчання дітей з урахуванням усіх ризиків безпеки.
Читайте також:
- Освіта на Волині: чи вплинула мобілізація на дефіцит кадрів у школах
- У Луцьку затвердили мережу закладів загальної середньої освіти і міжшкільного ресурсного центру