На Нобелівську премію миру висунули організації з України, Росії та Білорусі, які допомагають ухилянтам

На Нобелівську премію миру висунули організації з України, Росії та Білорусі, які допомагають ухилянтам

Міжнародне бюро миру висунуло на Нобелівську премію миру організації з України, Білорусі та РФ, які допомагають відмовникам від військової служби.

Про це йдеться у заяві організації, пише «Варта1»

На Нобелівку номінують білоруський правозахисний центр «Наш Дім», російський «Рух відмовників від військової служби» та «Український рух Пацифістів».

«Український рух Пацифістів» заснував Руслан Коцаба — скандально відомий івано-франківський журналіст та блогер, який працював на «каналах Медведчука».

У 2015 році Коцабу затримали після того, як він опублікував відеоролик, у якому війну на сході України назвав «братовбивчою громадянською» і висловив свою негативну позицію щодо мобілізації.

Також його засудили через перешкоджання діяльності Збройних сил України, але апеляційний суд повністю виправдав Коцабу. У 2017 році інший суд скасував виправдальну ухвалу, а з 2018-го почався новий розгляд справи Коцаби. Із квітня 2019 року справа перебуває на розгляді в Коломийському суді.

У 2023 році Руслан Коцаба виїхав до США, не з'явившись на судове засідання по своїй справі. 

Міжнародне бюро миру в Берліні пояснило рішення висунути ці три організації на премію через їхню «відданість у своїх зусиллях як захисників миру, відмови від військової служби з мотивів совісті та прав людини, особливо після 24 лютого 2022 року».

Читайте також: