На Волинь переїхали та запрацювали майже 30 підприємств, найбільше – з Харківщини
За час повномасштабного російського вторгнення біля 30-ти підприємств уже фактично завершили переїзд та розпочали свою роботу у Волинській області. Деякі з них ще завершують налаштування виробництва, інші уже повноцінно працюють, підсилюючи економіку регіону та навіть налагодили експортну діяльність.
Про релоковані підприємства з інших регіонів, інвестиційні можливості та виробничі потужності області розповів заступник начальника управління економічного розвитку, інвестицій, туризму та курортів Андрій Ткачук, – інформують на сайті Волинської ОДА.
«Найбільше релокувалося у наш регіон із Харківської області. Для багатьох підприємств харківських, особливо для невеликих, це зробити було непросто, але жоден з них не пожалкував про такий вибір», – відзначає заступник начальника управління – начальник відділу економічного розвитку управління економічного розвитку, інвестицій, туризму та курортів Андрій Ткачук.
Другий за кількістю регіон, з якого релокувались на Волинь – це Донецька область.
«У нас є підприємства з Краматорська, зі Слов’янська, в нас є підприємства із Маріуполя, які знайшли на Волині свою локацію. Також є представники бізнесу із Дніпропетровської, Запорізької, Київської областей», – розповів фахівець.
Щодо галузевого спрямування, то Волинська область прийняла підприємства із переробки твердих побутових відходів, машинобудування, мікробізнеси текстильного напрямку, поліграфічного, друкарського, олійного виробництва, агрогосподарників, ІТ та консультаційний бізнес.
З переваг, які надає релокованим підприємствам Волинь – можливість безкоштовного відповідального зберігання обладнання, промзони індустріальних парків області (зокрема у Нововолинську, Ковелі, Володимирі), експорт продукції до країн ЄС завдяки своєму географічному розташуванню та логістиці.
Станом на сьогодні, релокований бізнес на Волині активно включається не лише у реабілітацію свого виробництва, а й ефективно інтегрується у життя області. Йдеться про співпрацю із місцевою бізнес-спільнотою, працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, реалізацію спільних проєктів.
«Ми повинні використати усі можливості, щоб наш регіон отримав імпульс для розвитку. Ми живемо у час викликів, але Волинь має усі складові для хорошого бізнес-клімату та розвитку підприємств. Тож ми зобов’язані на державному рівні кожен виклик перетворити у можливість», – наголосив Андрій Ткачук.
Читайте також:
- На Волині родини учасників бойових дій отримали майже 4 мільйони гривень на власну справу
- Стартує освітньо-грантова програма «Початок» з розвитку жіночого підприємництва
- Усе розпочалось з любові: у Луцьку військовий зі своєю коханою відкрив «Oishi sushi»