На Волині активіст обіцяв уникнути мобілізації за 8 тисяч доларів
Луцький міськрайонний суд ухвалив вирок активісту, який за 8 тисяч доларів допомагав військовозобов’язаному уникнути мобілізації. Підсудний визнав свою провину, отримав три роки позбавлення волі, але його покарання замінили на іспитовий строк зі штрафом.
Про це пише «Сила правди» з посиланням на вирок Луцького міськрайонного суду від 30 вересня 2024 року.
За матеріалами справи, уродженець Луцька і колишній доброволець територіальної оборони Запорізької територіальної громади Павло К. запропонував знайомому, який підлягав мобілізації, «вирішити питання» з військовим обліком. За вісім тисяч доларів він обіцяв вплинути на службових осіб центру комплектування та соціальної підтримки, аби ті визнали чоловіка непридатним для служби за станом здоров’я.
Проте «клієнт» звернувся до поліції й згодом допоміг викрити зловмисника.
25 січня 2024 року під час зустрічі К. повідомив йому, що чоловік знаходиться у розшуку в електронному реєстрі військовозобов’язаних «Оберіг». За зняття з розшуку К. попросив аванс. 23 квітня чоловіки знову зустрілися у Луцьку і К. отримав першу частину «авансу» для початку процесу підготовки документів щодо визнання чоловіка непридатним до військової служби розміром 40 000 гривень. Менше як за місяць, 17 травня, К. отримав другу частину оплати «послуг» – ще 40 000 гривень.
12 червня чоловіки зустрілися втретє, і цього разу К. передали 2000 доларів США для продовження процедури визнання непридатності до військової служби. Таким чином, з квітня по червень цього року Павло К. отримав понад 161 тисячу гривень за свої «послуги».
Згодом правоохоронці провели обшук у квартирі Павла К., де виявили ще й 80 бойових патронів різного калібру, які зберігалися без належних дозволів.
Розслідування справи Павла К. завершили у серпні цього року, тоді ж до Луцького міськрайонного суду передали його угоду із прокурором щодо визнання вини.
Луцький міськрайонний суд визнав Павла К. винним у незаконному поводженні зі зброєю та зловживанні впливом. Суддя Ярослав Артиш призначив йому три роки позбавлення волі, яке одразу ж замінив іспитовим терміном один рік, та 164,9 тисячі гривень штрафу.
Цікаво, що згідно з інформацією з кримінального провадження, Павло К. нібито працює монтажником підприємства «Хорайзон М». Яким чином рядовий будівельник збирався «вирішити» питання з військкоматом – залишається загадкою. Адже, зважаючи на зізнання й угоду з прокурорами, такі деталі у судових документах не відображені.
Водночас завдяки тому, що Феміда зобов’язана вирішити долю речових доказів і ця інформація є частиною вироку, відомо, що Павло К., окрім патронів, мав посвідчення «Правого сектору», члена громадської організації «Дія», шеврон Української добровольчої армії, печатку однієї з військових частин Міністерства оборони та видану Волинською обласною військовою адміністрацією перепустку на ім’я його сина, який служить у Збройних силах України.
Водночас Павло К. є керівником громадської організації «Добробат Волинь» та засновником Центру національно-патріотичного виховання «Волинська Січ», а свого часу балотувався до Громадської ради при Волинській ОДА від Молодіжного фонду «Наше майбутнє» з Ковеля.
Читайте також:
- Журналіст з Луцька намагався незаконно потрапити в Польщу
- Рада хоче дати ухилянтам «знижку» в 50%: що відомо про новий законопроєкт
- Прикривався безробітною дружиною: як на Волині покарали чоловіка, який хотів втекти за кордон