На Волині боротимуться з фіктивними підприємствами
Боротьба з фіктивними фірмами, які допомагають мінімізувати сплату податків, на Волині проводитиметься у три етапи.
Про це під час робочого візиту на Волинь розповів директор БЕБу Вадим Мельник, пише Конкурент.
Фірми з ознаками фіктивності – не нове явище для економіки Волинської області та України загалом. Такі компанії доводять до мільйонних податкових боргів, а потім успішно ліквідують через суд. Пан Мельник наголосив, що ці компанії – це приорітет для Бюро економічної безпеки. Адже вони хочуть викорінити системні явища, що надалі унеможливить виникнення нових правопорушень.
«Фіктивні фірми - це приорітет в роботі Бюро економічної безпеки. Акцент робиться на знищенні системного явища. Фіктивну фірму створюють для незаконного здобуття грошей від надання послуг з мінімізації податків живому сектору економіки. Цією фірмою скористається, наприклад, 50 суб'єктів живого бізнесу. Виникає питання - бігати за кожним з 50-ти суб'єктів окремо чи спіймати цей один, але основний та попередити виникнення інших», – каже очільник бюро.
Вони розробили спеціальний механізм боротьби з такими суб'єктами, який включає три етапи. Спочатку працівники бюро зупиняють діяльність такої фірми, потім притягують винних до відповідальності, і у висновку стягують не сплачені податки з бізнесу.
«По-перше, ми маємо виявити та знищити цю фірму. Потім необхідно зупинити її діяльність. Кримінальні провадження можуть довго рухатися експертизами, перевірками та судами. По-друге, притягнути виних до відповідальності з залученням НАБУ, ДБР. По-третє, звернутися до бізнесу з проханням сплатити податки, яких вони уникнули. Якщо ж не платитимуть – розглядатимемо ситуацію по-іншому. Так уже працює бюро економічної безпеки», – пояснив Вадим Мельник.
Проте з притягненням до відповідальності виникають проблеми. Адже немає напрацьованого закону, за яким судитимуть винних. Колись в Україні діяла 205 стаття, яка карала за створення або придбання суб'єктів підприємництва з метою прикриття незаконної діяльності. Як зазначив очільник БЕБу, вони хочуть повернути цю статтю, але з доопрацюваннями, щоб винним у створені фіктивних компаній одразу було що інкримінувати.
Зазначимо: 22 березня, директор Бюро економічної безпеки України Вадим Мельник приїхав на Волинь та обговорив регіональний план боротьби проти тіньової економіки з представниками влади та бізнесу.
Читайте також:
- «Продовжуємо працювати»: у Луцьку обговорили проблеми і перспективи будівельної галузі
- Двоє лучан - у топі пошуку реєстру зрадників
- «Хочемо виростити крутих підприємців»: у Луцьку відкрили центр підтримки підприємців «Дія.Бізнес»
Головне фото - Конкурент