На Волині шахраї виманюють гроші у тих, хто втратив документи: деталі злочинної схеми
На Волині активізувалися шахраї, які спеціалізуються на виманюванні грошей у людей, що загубили документи чи цінні речі. Вони моніторять оголошення про згубу й використовують людську довіру, щоб нажитися на чужій біді. Жертвою такої схеми став мешканець міста Рожище Микола Б., який втратив гаманець із важливими документами. Він звернувся у редакцію ВСН, аби попередити краян про небезпеку.
Як працюють шахраї?
Напередодні Нового року Микола Б. виявив, що загубив гаманець, у якому були водійське посвідчення, техпаспорт на автомобіль і 2000 гривень. Сподіваючись на чесних людей, він опублікував у соціальних мережах оголошення про згубу. Невдовзі йому зателефонував незнайомець, який стверджував, що знайшов гаманець із документами, і запевнив, що готовий повернути все за винагороду в розмірі 4000 гривень.
На запитання пана Миколи, де саме було знайдено гаманець, чоловік відповів: «У найближчому супермаркеті». Проте у Рожищі немає супермаркетів, що одразу викликало підозри та видало шахрая.
Шахрайський тиск і психологічні прийоми
Микола не став переказувати гроші, але це не зупинило злочинців. Телефонні дзвінки продовжували надходити, щоразу із новими наполегливими вимогами переказати гроші. Останній дзвінок шахраї зробили 31 грудня, о 01:40 ночі, намагаючись скористатися передсвятковою метушнею і розгубленістю.
Зрештою гаманець знайшовся на обійсті пана Миколи і було зрозуміло, що ніхто із телефонних співрозмовників до справжньої знахідки не мав жодного відношення.
Історія Миколи Б. – ще одне нагадування про важливість обачності. Шахраї діють винахідливо і безжально, намагаючись використати будь-яку можливість для наживи. Тому слід бути пильними, а у разі виникнення подібних ситуацій – негайно звертатися за допомогою до правоохоронних органів.
Що кажуть у кіберполіції
Журналісти ВСН звернулися до кіберполіції Волині з проханням роз’яснити пану Миколі та волинянам, як діяти у випадку, коли атакують шахраї.
- Там порадили Миколі Б. звернутися у відділок поліції чи до кіберполіції, хоча формально він не став жертвою шахрайства, адже не переказав гроші. Правоохоронні органи могли б допомогти встановити людей, причетних до шахрайської схеми.
- Також у поліції радять не поспішати надсилати гроші. Перевіряти інформацію, яку надає той, хто нібито знайшов вашу річ. Запитуйте деталі, які може знати лише той, хто насправді знайшов.
- Не розголошуйте зайвих подробиць у оголошеннях. Мінімізуйте інформацію, яка може допомогти шахраям вдавати, що вони знайшли вашу річ.
- Якщо отримуєте дзвінки з вимогами грошей, негайно повідомте правоохоронців. Це може допомогти запобігти подібним злочинам у майбутньому.
Читайте також:
- Як не потрапити на гачок шахраїв, отримуючи тисячу від Зеленського
- Підроблені водійські посвідчення: шахраї продають права онлайн без іспитів
- Як захистити свої персональні дані від кіберзлочинців: поради