На Волині створили ще одне добровольче формування територіальної оборони
![На Волині створили ще одне добровольче формування територіальної оборони](https://vsn.ua/storage/news/H99TagIYco2QaxnpfPqJJCHwsMXHzSNXq5wAhefz.png)
Це буде свого роду воєнізований підрозділ, члени якого за потреби можуть залучатися до патрулювання, охорони об’єктів.
Вважається, що діяльність таких формувань найбільш доцільна в місцях, де відсутні бойові дії. А ще за потреби, цілком можливо, вони також зможуть протидіяти ворожим диверсантам, руйнувати логістику окупантів. Так чи інакше працюватимуть учасники над виконанням завдань тероборони в межах своєї громади.
Як інформують у Камінь-Каширській міській раді, наразі відгукнулося багато бажаючих жителів громади долучитися до добровольчого формування територіальної оборони. Тож процес його створення – в активній фазі, - пише газета «Полісся».
«Офіційно ми зареєстрували більше п’яти сотень краян, котрі виявили бажання приєднатися до ДФТГ. Може бути і більше. Люди приєднуються без відлучення від постійного місця роботи. Усі вони проходять відповідні нарко та психіатричні перевірки, адже до рук мають брати зброю. Зауважу, що при зарахуванні до формування перевага в основному надається мисливцям, колишнім поліцейським», - розповідає керівник ДФ Камінь-Каширської громади Віктор Мисік.
До речі, члени такого добровольчого формування не є військовослужбовцями, а саме формування не входить до складу Збройних сил України. Діяльність ДФ провадиться під безпосереднім керівництвом і контролем командира військової частини Сил територіальної оборони.
Крім того членство у формуванні не звільняє від обов’язку проходження строкової служби, мобілізації, військової служби за призовом осіб офіцерського складу та військової служби за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період. Хоча, за словами командира ДФ Камінь-Каширської громади, із кожним добровольцем укладається відповідний контракт на 3 роки.
«Його, звичайно, можна буде розірвати у будь-який момент. Але контракт, укладений із членами формування, має певну «захисну функцію». В ньому обумовлюються деякі питання соціального захисту. Це добре, бо вони матимуть значення, коли раптом у нас також розпочнуться бойові дії», — каже Віктор Мисік.
Для виконання завдань добровольці отримуватимуть штатну зброю у місцевих військових частинах тероборони. Також вони мають право використовувати особисту мисливську зброю та набої до неї.