На Волині випустили на волю сотню фазанів
На Волині на території мисливських угідь у дику природу 12 жовтня випустили 100 фазанів, вирощених у трьох фазанаріях Ново-Зборишівського лісництва.
У Луцькому районі майже не залишилось цих птахів, – розповів Суспільному головний лісничий Володимир-Волинського лісомисливського господарства Микола Іваницький.
З його слів, цьогоріч уже випускали більше 500 птахів в мисливські угіддя, тож популяцію фазанів сподіваються відновити.
«Наближене до лісового середовище, є і лісові угіддя, і польові угіддя, тобто, комбінований тип мисливських угідь. Фазан, який випущений сьогодні, буде себе нормально почувати, тут є кормова база і місце, де він може оселитися і розмножуватися», – каже лісничий.
Птахів вирощують в інкубаторах, а коли трохи підростають, то переселяють у вольєри. Нині тут – понад півтори тисячі фазанів, – зазначив мисливствознавець ДП «Горохівське ЛМГ» Григорій Биховець. У віці від чотирьох до шести місяців птахів випускають у дику природу.
«Цей весь фазан, за винятком маточного поголів’я, має бути випущений в угіддя. Третій рік займаємося, але досвід вже є і справа просувається. Годуємо, робимо самі комбікорм, потім на зернові переводимо», – сказав працівник господарства.
За два роки на Волині випустили у природу приблизно 10 тисяч фазанів, цієї осені планують випустили ще п'ять тисяч, – говорить мисливствознавець обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Каращук.
«Працюємо над тим, щоб 100-відсотково забезпечити потреби мисливських угідь області для наповнення фазаном. Фазанарій могтиме працювати на продаж на інші області, а нам за кілька років можна вийти на природне відновлення фазана у Волинській області», каже працівник управління.
Фазани у дикій природі на Волині вже приживаються і дають потомство. Полювати на них зараз не можна, – зазначив Віталій Каращук і додав, що це дозволять після того, коли чисельність птахів буде достатньою.