Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/news/udjFpgGDKRpKqAHR7mUwS7FNstZEVWvcgsyHF6OJ.png)
У Луцьку відзначили річницю виведення військ з Афганістану та вшанували учасників бойових дій на території інших держав.
У четвер, 15 лютого, на Меморіальному комплексі «Вічна Слава» відбулося покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам з нагоди 35-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. До урочистостей долучилися представники Волинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, міської та обласної влади та громадськість.
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/hXzO02aZQi3QHWDjjJqOHqy2IjIDqhMV2nz7ANq7.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/18qB8vCeTjKjux6DE4ZHfoCMdhGkEP1eqA2LBLE2.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/2GQC1fKaCo0fAdS58nOhepU2wjKif3fUf4iHsGCt.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/7dQA6Bh8K3OTW4ZApfA5Hp1l7HhGpyXwAIEk9kbI.jpg)
Голова обласної спілки афганців Григорій Павлович розповів, що наразі близько 400 воїнів-афганців виборюють незалежність нашої держави у повномасштабній війні.
«Наш обов'язок - вшановувати воїнів-афганців та відзначати річницю виведення військ з Республіки Афганістан. Ця історія вже написана, але сьогодні маємо другу історію - повномасштабну війну. Близько 400 воїнів-афганціїв зараз захищають нас з вами від окупантів, 11 людей загинули.
День перемоги обов'язково настане, ми будемо її святкувати. А зараз, поки ми живі - мусимо пам'ятати», - промовив Григорій Павлович.
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/zBM8zqkjY3tjdJvf74rdTvKfp3oxflfgmk6k2BJL.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/aSwPjeber15CkjitbWwnUsptf8WppSahe9I03CWm.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/IFJS7MKXaNwL2KPTvpAtUGmfklfIIqjowreUdvZK.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/6j32PIrsnVBMiqMrLXjj7pQ3bnlCw6xOBgQEbmoL.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/0GNIrpAhrWy9jaWKnMjiSdAfieF9pyRBlEP93mkT.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/jD9yGb2PyWUHpXYvi9vAztAASY5GLEBOk9Y7TLTp.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/ATZoChpZpMibhMw6ePps4o9z83ePm2ze4nHOcmm0.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/kDh8FObvJZP8mR4g9eWL2fQHLBeQKtdZ8n2wrW7F.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/Avz0gR87IYJoIhY82J9WqlmI1PQatEsO8EGdHEt2.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/7tEXxJVbg1QGFEKfFmjKPkqmtHMdFdAGSIi0ujic.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/UUe0V0ckvNI07NByXz40seTJaVSlE2GFofpVyv5A.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/o5xiojkhizmKNBmkj4CK4kIvq0mEycbmy3SmwRe0.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/gskJwwjOl7ve1Bm9OCG2RcA4DU3ccTg3qxrmyvu0.jpg)
![Не маємо права забути: у Луцьку вшанували пам'ять воїнів-афганців. Фото](https://vsn.ua/storage/image-icons/65c7XigvJU6Zn7O9Zgn95OBYL7AJMfYUeIDJcnZV.jpg)
Довідково:
Виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент в дев'ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року.
За повідомленнями, в перші три місяці Афганістан покинули 50 183 військовослужбовців. Ще 50 100 осіб повернулися в СРСР у період з 15 серпня 1988 до 15 лютого 1989 року.
Операція з виведення військ постійно піддавалася атакам з боку моджахедів. За інформацією газети «Вашингтон пост», всього в цей період було вбито 523 радянських солдати.
Читайте також:
- Відійшов у вічність генерал-лейтенант Повітряних Сил ЗСУ з Волині
- Волинянка у свої 82 роки пече хліб для захисників України
- «Нам є що та кого захищати!»: офіцер Волинської ТрО нещодавно став дідусем і мріє здобути омріяну перемогу