Не визнає України та вважає себе громадянкою «Союзу РСР»: волинянка з палицею накинулась на працівників водоканалу

Не визнає України та вважає себе громадянкою «Союзу РСР»: волинянка з палицею накинулась на працівників водоканалу

9 травня жителька Володимира, яка відмовляється платити за воду, накинулась на працівників КП «Володимирводоканал» з палицею.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці установи.

Як зазначають у водоканалі, жителька вулиці Букатевича 2, кв. 4 Жанна М. умисно не сплачує за водопостачання та водовідведення, в результаті чого утворився борг у кілька тисяч гривень. Своє небажання платити пояснює тим, що вода належить народу, тож є безплатною.

«На усі роз’яснення працівниками водоканалу щодо вартості послуг, пов’язаних з її постачанням (оплата електроенергії, яка обходиться підприємству щомісяця майже в 1 мільйон гривень, вартість паливно-мастильних матеріалів, обслуговування мереж, ліквідація поривів тощо), не реагує. Разом із тим, не визнає держави Україна та вважає себе громадянкою «Союзу РСР», про що зазначила у своїй заяві», - зауважують у КП «Володимирводоканал».

Попри усі намагання достукатись до боржниці, результатів не дало. Оскільки вона відмовилась впускати в помешкання працівників водоканалу для припинення водопостачання, було прийнято рішення – вжити відповідних заходів і від’єднати від мережі водовідведення шляхом тампонування. Однак її це не зупинило, бо згодом вона самовільно двічі відновлювала прохідність від’єднаної каналізаційної мережі.

Коли працівники водоканалу приїхали втретє, жінка накинулася на них із палицею, облила водою та погрожувала «увімкнути 220 вольтів». Найбільше дісталося 66-річному працівнику Миколі Михайловичу, який був змушений захищатися від нападу боржниці. В ході інциденту на місце події приїхала поліція та зафіксувала факт нападу на працівників водоканалу. Наразі вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження.

«Микола працює на підприємстві багато років. Чоловік у свій час переніс інсульт, однак попри це, продовжує трудитись. Варто зауважити, у зв’язку з мобілізацією, водоканал зіштовхнулося з браком кадрів, тож кожен працівник є на вагу золота. А такі як Микола, й поготів, бо не кожен захоче мати справу з нечистотами.

Миколу Михайловича знають як працьовиту, щиру та добру людину. А жителі міста часто бачать його під час чистки каналізаційних мереж. Так, це саме він ледь не голіруч вигрібає сміття, яким забивають мережі жителі багатоповерхівок.

Разом із тим він є батьком, дідусем та свекром військовослужбовців, які з перших днів повномасштабного вторгнення виборюють незалежність України. Тієї України, яку не визнає ця «громадянка СРСР», котра вперто не бажає платити за послуги, якими користується, і дозволяє собі нападки та образи на адресу людей, які виконують свою роботу», - зазначають у водоканалі.

Комунальники зазначають, метою водоканалу не є від’єднання споживачів від водопостачання. Підприємство лише хоче повернути кошти, які люди винні йому за послуги задля повноцінного функціонування. Тому першочергово намагається достукатись до боржників з роз’ясненнями щодо необхідності оплати та подальшими наслідками у випадку відмови, знаходячи індивідуальний підхід до кожного споживача. Навіть злісним боржникам, які роками не платять, утім користуються послугами, ідуть на зустріч, пропонуючи договір реструктуризації. Важливо знати, що сплатити борг потрібно до відключення, оскільки після того, як буде перекрито доступ до води або каналізації, доведеться сплатити повну суму боргу плюс вартість послуг за відключення та підключення.

«Варто зауважити, попри зростання цін на електроенергію та вартість паливно-мастильних матеріалів, тарифи на водопостачання та водовідведення не підіймались упродовж трьох років. Тобто ці послуги є чи не найдешевшими з-поміж інших, і водночас життєво необхідними. Крім того, працівники водоканалу попри зношеність мереж, щодня докладають зусиль задля того, аби вода безперебійно надходила у кожну домівку. На жаль, не усі це розуміють та цінують», - додають у підприємстві.

Читайте також:

Можливо зацікавить