«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат

«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат

Так і тут - серед керамічної плитки та зразків облицювальної цегли, у приміщенні, яке ще два тижні тому було будівельним магазином - вчорашні незнайомці стали єдиною командою, щоб виконувати свою місію.

Місія цього волонтерського осередку Луцька - готувати сухпайки для українських солдатів на передовій. Щоб в найскладніших умовах наші захисники мали можливість підтримувати себе в формі. 

“Нехай наші захисники будуть ситі і люті”, - усміхаються волонтери і пакують коробки з швидкістю та згуртованістю, якій могло б позаздрити найсучасніше промислове виробництво.

Досвід 2014-го

Ще у 2014 році місцеві волонтери організували виготовлення “Волинського сухпайку” для потреб бійців АТО. Розробили спеціальний склад, максимально збалансований за поживністю і користю. Тепер цей досвід використовують у 2022-му. Кажуть: добре знають від солдат, що на передовій не завжди є можливість готувати і доставляти гарячу їжу, тому сухпайки - це їхня можливість залишатися у формі.

Мирослава була серед активістів, які займалися цим напрямком під час першого вторгнення росії в Україну, тож цього разу взялася знову організовувати роботу. Каже - за три дні повністю налагодили логістику, знайшли людей і продукти. Тож перші сухпайки від луцьких волонтерів - вже на передовій.

Як допомогти готувати сухпайки?

Більшість продуктів у “Волинському сухпайку” підібрані так, що їх можна вживати без розігріву: консерви, печиво, галети, енергетичні батончики. Проте сухпайок передбачає можливість і швидкого приготування порції гарячого супу, каші та чаю чи кави. Для цього серед компонентів є сухе пальне і спеціальні розігрівачі.

Продукти для сухпайків волонтери приймають постійно, наразі найбільш нагальна потреба є в пакетах з сухими супами, кашами та картопляним пюре. Локшина теж підходить, але займає більше місця, тож в пріоритеті - найменші за розміром порції сухої їжі.

Також потрібні сушені яблука, груші та інші фрукти, горіхи, енергетичні батончики.

А ще, кажуть волонтери, залюбки б прийняли від волинських дітей листи та малюнки, щоб також вкладати у кожен сухпайок. “Любов і вдячність - не менш важливі компоненти, які точно підбадьорять захисників”, - пояснюють.

«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат

Якщо хочете допомогти продуктами чи принести дитячі листи/малюнки - телефонуйте: 050 636 60 43, 068 995 77 56 - і вам повідомлять найближчу точку збору.

«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат

Можливо зацікавить

Герой України

Понад пів року рідні сподівались, що живий: розвіднику з Волині просять посмертно присвоїти державну нагороду

війна загибель

У 18 років довелось збирати останки понівечених тіл: історія батька трьох дітей з Волині, який героїчно загинув на Харківщині

війна Луцьк
відео
фото

Назавжди молодий: у Луцьку попрощалися із 25-річним азовцем Максимом Усимчуком

війна марафон
відео

Легкоатлетка з Волині тренує до Бостонського марафону дівчинку, яка втратила обидві ноги у Краматорську

рекет Волинь Прикарпаття

Рекетири під виглядом військових вимагали гроші у волинян

війна Луцьк
відео

Траурні кортежі прибувають кілька разів на тиждень: до Луцька «на щиті» привезли полеглих Героїв

Авдіївка загибель

Поліг під Авдіївкою: підтвердили загибель Героя з Волині Олександра Зінчука

Відстрочка мобілізація

Нові правила мобілізації 2024: хто з чоловіків може отримати відстрочку від призову

Герой війна

Автомобіль потрапив під ворожий артилерійський обстріл: історія Героя з волинської бригади