«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/news/7UQ8acEPWMg8SaL2qoFQKI1q0JdIa4gNAYYgFYRt.png)
Так і тут - серед керамічної плитки та зразків облицювальної цегли, у приміщенні, яке ще два тижні тому було будівельним магазином - вчорашні незнайомці стали єдиною командою, щоб виконувати свою місію.
Місія цього волонтерського осередку Луцька - готувати сухпайки для українських солдатів на передовій. Щоб в найскладніших умовах наші захисники мали можливість підтримувати себе в формі.
“Нехай наші захисники будуть ситі і люті”, - усміхаються волонтери і пакують коробки з швидкістю та згуртованістю, якій могло б позаздрити найсучасніше промислове виробництво.
Досвід 2014-го
Ще у 2014 році місцеві волонтери організували виготовлення “Волинського сухпайку” для потреб бійців АТО. Розробили спеціальний склад, максимально збалансований за поживністю і користю. Тепер цей досвід використовують у 2022-му. Кажуть: добре знають від солдат, що на передовій не завжди є можливість готувати і доставляти гарячу їжу, тому сухпайки - це їхня можливість залишатися у формі.
Мирослава була серед активістів, які займалися цим напрямком під час першого вторгнення росії в Україну, тож цього разу взялася знову організовувати роботу. Каже - за три дні повністю налагодили логістику, знайшли людей і продукти. Тож перші сухпайки від луцьких волонтерів - вже на передовій.
Як допомогти готувати сухпайки?
Більшість продуктів у “Волинському сухпайку” підібрані так, що їх можна вживати без розігріву: консерви, печиво, галети, енергетичні батончики. Проте сухпайок передбачає можливість і швидкого приготування порції гарячого супу, каші та чаю чи кави. Для цього серед компонентів є сухе пальне і спеціальні розігрівачі.
Продукти для сухпайків волонтери приймають постійно, наразі найбільш нагальна потреба є в пакетах з сухими супами, кашами та картопляним пюре. Локшина теж підходить, але займає більше місця, тож в пріоритеті - найменші за розміром порції сухої їжі.
Також потрібні сушені яблука, груші та інші фрукти, горіхи, енергетичні батончики.
А ще, кажуть волонтери, залюбки б прийняли від волинських дітей листи та малюнки, щоб також вкладати у кожен сухпайок. “Любов і вдячність - не менш важливі компоненти, які точно підбадьорять захисників”, - пояснюють.
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/20Qj7WWjHle32WpkAnVFLPJsLyAsQjx629LD3I43.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/wQ1ONRT5TO8g2eS6Y8X959dOh1Tac6yNPi0t2yKX.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/8WW7nR5V5BSjiymI4kzbNrrLhecdGTXYGYzPHegS.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/yGTRbnaGesn5RnvO6t7pDxCFerbgV9THgOLmh82Z.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/zNidOTIRgK5I2p8GIk8zTPYaM7HgARFfqnz7VFNY.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/4anDwwHBSukfHv4dUUK3bP9XBkGZ3Cegbmq9PnaL.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/uaRiaIYeby7GxZje1VRj7JRacVESHSWR7Ebi1WqB.jpg)
Якщо хочете допомогти продуктами чи принести дитячі листи/малюнки - телефонуйте: 050 636 60 43, 068 995 77 56 - і вам повідомлять найближчу точку збору.
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/ASiEWgiNoimAM7nuuxB8itrNkoWjkWt1InFv9XX9.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/v83CfQbuqFUocjDz9AjGXIthcHpdtJaz9GKX34ge.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/WZ0RwWlA8lpMtzE5MN6K9XqFl9QYJrVrcKlQUL0q.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/1tYSMItmVEO4S8Z3kMathzBwZdRGkdYUtWVZTSSz.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/32ISjz3VLWD4m2JBmuIflu2lLCJ4zXFywOwixd3A.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/Q0EDNy1jLWv3lKBFtlqnmAzsXHPy1P2GU3YV3jIN.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/Y0LaNWcU0Y7GjHLpo1AjfBQU1pK3QdjV2YEGIjsj.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/vU3k1teDCOS3r8Qq4Qr2ansbGmfhvCoI6HMRZeWt.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/F7akRvP57yN6qdT0d1ZnP0poasDressdMBu6tkbZ.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/Nv7zUZKSqPzflyJ9YeJXc84zMC3wPypQBbU1sXwW.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/R9uUGZTQgkcDKhVuagFHFhNL6V5r63Xn9xizNzqk.jpg)
![«Нехай будуть ситі й люті!» Як у Луцьку готують сухпайки для українських солдат](https://vsn.ua/storage/image-icons/WJlllwdzB1D5gKU0ytsUCK1Wk25sxvyTjGX3QZT5.jpg)