Нема моста, одна кладка: жителі села на Волині хочуть перекрити трасу через розібраний міст. Що відомо
У Мельниці Велицької громади на Волині люди готові перекрити трасу через розібраний міст. Він важливий, бо з’єднує він з’єднує між собою сусідні села громади. Рік тому міст розібрали через аварійність. Відтоді змінилось два підрядники, які його ремонтували. Люди змушені ходити небезпечною аварійною кладкою, а техніка й автобуси об’їжджають городами.
Коли ж відремонтують міст - йдеться у сюжеті 12 каналу.
«Дорога, на якій лежить міст, є важливою для області, адже сполучає дві міжнародні траси. Цією дорогою, на якій простяглися село Мельниця і кілька сусідніх, рухається маршрутка та спецтранспорт. По суті вона сполучає села», – пояснює Велицький сільський голова Віктор Ковальчук.
Спецтранспорт – це про швидку допомогу. У селах, до слова, живуть понад 600 мешканців. Коли у Віктора Лисковця вночі стався серцевий напад, його понад дві години везли до лікарні об’їзними шляхами. А бувало, що людину на ношах несли по аварійній дерев’яній кладці.
«Викликали швидку, а вона не могла доїхати до села через розбиту дорогу. То до мосту автомобілем підвезли хворого й на ношах віднесли до карети швидкої», – пригадує мешканка села Галина Грищук.
Поки міст розібраний, люди добираються кладкою і городами. Їм також запропонували об’їзну дорогу.
Селяни ж наголошують, що об’їздом мало хто користується, бо це аж 20 додаткових кілометрів шляху. І під час дощу проїхати не можна.
До сусідніх сіл Кривлин, Мерин і Рудка дістатися важче. Міст, що сполучає їх із Мельницею, розібрали для капітального ремонту. У нього вкладуть майже 12 мільйонів гривень. Але ремонт необхідний, адже споруда справді перебувала в аварійному стані.
Місцеві припускають: до аварійного стану міст довела великогабаритна техніка, якою возять пісок із місцевого кар’єру.
Від 1 лютого, коли міст розібрали, фірма-підрядник виконала менше половини робіт на суму понад пʼять мільйонів гривень. На решту поки коштів немає.
За словами представників фірми, уже 20 серпня бетонні плити мають поставити. Тоді зроблять стяжку, гідроізоляцію, тротуари й дорожнє покриття. Підрядник готовий працювати в борг, розуміючи ситуацію в державі. Якщо він дотримається слова, то в грудні в селі буде міцний міст.
Читайте також:
- Скандал у Луцьку: жителі двох будинків подали заяву в поліцію на Гнідавський цукровий завод
- Скандал у школі на Волині: вчителька на уроці облаяла і вдарила дівчину, ще й хотіла її роздягнути
- Мешканці бояться за свою безпеку: у Луцьку на даху будинку виросла береза, а на стіні звисають оголені дроти електромереж