Новий закон про мобілізацію: чи буде поліція примусово доправляти людей до ТЦК

мобілізація 2024

Адвокат Ярослав Куц розповів про зміни від 18 травня, коли набуде чинності новий закон про мобілізацію. Експерт пояснив, чи має право поліція затримувати людей і доправляти їх до ТЦК та СП.

Про це він сказав в ефірі «КИЇВ24», пише ТСН

«За законодавством, яке працюватиме від 18 травня, якщо особа зазначена в реєстрах як така, що ухиляється від виконання військового обов'язку і відносно якої направлялася повістка, а вона не з'явилася і її оголосили в так званий розшук, тоді вони матимуть можливість затримувати і доправляти до ТЦК», – каже юрист.

Ярослав Куц також додав, що наразі це відбувається трохи інакше. Будь-який патрульний, який діє безпосередньо на вулиці і співпрацює з громадянами, діє в межах закону про Нацполіцію.

«Саме в межах закону про Нацполіцію вони мають право перевіряти особу по своїх внутрішніх базах. Є така база «Армор», до цієї бази протягом останніх року-півтора за клопотаннями військових комісарів, очільників ТЦК вноситься інформація про осіб, які ухиляються від виконання військового обов'язку. Наскільки це законно на сьогодні – незаконно. Наскільки це реально оскаржити – нереально», – резюмував юрист.

Читайте також:

Можливо зацікавить