«Один чоловік на все село»: як на Волині покарали ухилянта, який доглядає маму з ІІ групою інвалідності

мобілізація інвалідність

На Волині чоловіка судять за ухилення від призову. Він каже, що не хоче на військову службу, бо доглядає маму з ІІ групою інвалідності. Суд першої інстанції призначив йому умовний термін, але прокуратура наполягає, що ухилянту – місце за ґратами,

Про це пише ІА «Волинські новини» з посиланням на сюжет ТРК «Аверс».

Волинянин прийшов до Волинського апеляційного суду з мамою.

«Один чоловік на село», – пояснює старенька.

Ратнівський районний суд призначив волинянину рік умовно. Прокуратура подала апеляцію: мовляв, ухилянт має відсидіти три роки.

«Звільнення від відбування покарання за вказане правопорушення зумовлює створення безкарності за вчинення кримінальних правопорушень і для обвинуваченого, і для інших осіб. Ми вважаємо, що вирок суду першої інстанції відносно обвинуваченого підлягає скасуванню з ухваленням нового вироку, згідно з яким обвинуваченого потрібно визнати винувати у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 Кримінального кодексу України, та призначити покарання у виді трьох років позбавлення волі», – наголошує прокурор Оксана Яковлєва.

Обвинувачений захищає себе сам. І нагадує: не пішов на військову службу, бо мама – з ІІ групою інвалідності, а брат – за кордоном.

«Визнаю свою вину, але зрозумійте мою ситуацію: мама онкохвора, має ІІ групу інвалідності. Ми маємо довідки. Ми з нею живемо удвох. Як матір залишити? Вона ледь ходить. Сьогодні знову її потрібно в лікарню везти на обстеження. Є брат, але він за кордоном», – пояснює обвинувачений.

Заслухавши обидві сторони та порадившись, колегія суддів постановила: скасувати вирок Ратнівського районного суду.

«Ухвалити в цій частині новий вирок, яким призначити покарання за статтею 336 Кримінального кодексу із застосуванням статті 69 Кримінального кодексу у виді обмеження волі на строк один рік», – оголошує суддя Волинського апеляційного суду Олег Клок.

Читайте також:

  • «Йому вже прийшли три повістки»: лучанин хоче відібрати дитину в ексдружини, щоб не йти воювати
  • Волинянин відмовився від мобілізації, бо «його не взяли до ЗСУ»: як його покарали
  • Які групи інвалідності не підлягають мобілізації за новим законом: перелік

Можливо зацікавить