Тривалий час люди жили без світла або ж «позичали» в інших: у селищі на Волині електрифікують один із нових житлових масивів
Мешканці житлового масиву «Самичково», що в Любешові на Волині, нарешті будуть зі світлом. Тривалий час люди змушені були жити без світла або ж шукати якісь тимчасові рішення й користуватися електроенергією від інших людей.
Про це пише видання «Нове життя» - новини Любешівщини
Вдалося це завдяки зусиллям та фінансовому ресурсу його мешканців і мешканок. Загалом обійшлося те для них у понад 2,5 мільйона гривень.
Земельні ділянки в житловому масиві «Самичково» роздавали ще у 2016 році.
Перші кроки, як розповідають мешканці, вони робили відразу, як тільки отримали посели. Тоді ходили по всіх інстанціях та готували необхідні документи. Однак так їм нічого і не вдалося досягнути, тож на деякий час цю справу просто закинули. Бо виявилося, що провести світло до новобудов – проблема надто велика і здебільшого фінансово непосильна для людей. Тож кожен, хто там побудувався, це питання вирішував самотужки, «позичаючи» електроенергію в інших жителів.
Вдруге за справу електрифікації жителі масиву «Самичково» взялися у 2023 році. Відповідно, всі раніше зроблені документи вже були застарілими, тож із цим питанням вони зверталися до Управління капітального будівництва, житлово-комунального господарства та комунальної власності Любешівської селищної ради.
За кошти місцевого бюджету, як розповіла начальниця відділу капітального будівництва та комунальної власності цього управління Світлана Кух, зробили уточнення та відкоригування проєкту.
У результаті між Любешівською селищною радою, жителями цього масиву та ПрАТ «Волиньобленерго» уклали тристоронній договір. Замовником у ньому виступає селищна рада, платниками – мешканці, а виконавцем – «Волиньобленерго».
«Для цього ми збирали кошти і вже оплатили всі роботи. З усіх розданих 43 земельних ділянок гроші виділили на проведення електрики 33 власники. Загалом це все нам обійшлося в дуже велику суму: на трансформатор пішло більше одного мільйона гривень і стільки ж – на проведення лінії», – каже одна із мешканок масиву.
До слова, якщо в майбутньому хтось із власників земельних ділянок, котрі наразі відмовилися від проведення електроенергії, надумають це робити, то вони повинні будуть звернутися насамперед до замовника – селищної ради – на узгодження/відмову в цьому. Одна з вимог – оплатити суму, котру в рівних частинах поділили між усіма поселами.
Наразі ж тривають роботи із проведення електроліній до цього житлового масиву. Тобто вже лишилися лише технічні питання, і невдовзі жителі житлового масиву нарешті матимуть електроенергію, чого чекали і добивалися роками.
Мирослава Струк.
Читайте також:
- В Україні знову відключатимуть світло: у Міненерго зробили заяву
- «Любимо влаштовувати театри тіней»: як сім'я лучан з дітками адаптувалася до відключень світла
- Через постійні відключення світла псується побутова техніка: куди звернутися за відшкодуванням збитків