Батька вбили на війні, а син отримав важкі поранення під час евакуації травмованих: історія захисника, якого рятували медики на Волині
30-річний військовий Олександр отримав важке поранення руки на фронті. Минуло два місяці і завдяки волинським медикам чоловік знову може ворушити пальцями.
Олександр із Сумщини, а нині лікується у Волинській обласній лікарні, - розповіли у сюжеті 12 каналу.
Два місяці тому на фронті Олександру осколок від міни важко поранив праву руку. Це сталося під Куп'янськом Харківської області під час евакуації травмованих побратимів. Тоді військові потрапили під мінометний обстріл. Сьогодні чоловік згадує це і тішиться, що його життя і здоров'я врятували.
«Пластини залишилось поставити. Мене відправили на реабілітацію, щоб загоїлись рани там, щоб зарубцювалося. Пальцем вже рухаю. Залишилось доробити і взагалі буду здоровий», - каже військовий.
Військового досвіду 30-річний Олександр не мав, пройшов навчання у Великій Британії і став кулеметником у штурмовій бригаді.
Чоловік розповів що пішов воювати, бо воював його батько. Його, на жаль, війна забрала.
«Батька вбили. Його нещодавно вбили, додому їздив на похорон», - ділиться чоловік.
Не дає опускати руки сім'я.
«Мама в мене, ще дві сестри, в мене своїх двоє дітей - сини і дочка», - розповів Олександр.
Родина приїздила у лікарню до Луцька, де Олександр вже лікується не вперше. Позаду кілька важливих операцій, зараз один з багатьох етапів лікування та відновлення. Завідувач відділення Олег Каліщук оцінює, що процес відновлення тривалий, адже поранення дійсно важкі.
«Від обробки рани, щоб вона загоїлась, потім етапні кілька відновних реконструктивних операцій на м'яких тканинах, на кістках, дуже часто требавиконувати кісткову пластику із заміною тимчасовою на різні імпланти. З подальшим для аутотрансплантації, заміни кісток», - розповідає лікар.
Лікарі роблять усе, аби повертати хлопців у стрій, по максимуму зберегти функції зранених рук ніг та інших частин тіла. За останні два роки,каже медик, відкрили чимало досі небачених травм. Відповідно і нових викликів та підходів до їхнього лікування. За словами Олега Каліщука, зтакою кількістю і особливостями поранень Волинським медикам довелося зустрітись вперше.
«Такого масштабу війни сучасної в світі немає, тому фактично дуже багато рішень ми приймаємо, скажімо, на основі своїх можливостей. Дай Боже, що в світі закінчаться війни такі дикі і нам не буде потреби ділитися з кимось своїм гірким досвідом», - додав лікар.
Читайте також:
- «Хлопець прокричав: «Слава Україні!». Його застрелили», – захисник Маріуполя з Волині про бої, катування у полоні й сили продовжувати боротьбу
- За мужність та успішне виконання завдань: двох воїнів з Волині нагородили «Золотим хрестом» Залужного. Фото
- Двоє братів теж боронять Батьківщину: військовослужбовця з Волині відзначили двома почесними нагородами