Перед початком вторгнення повернувся до війська: Герой України з Волині отримав смертельні поранення під час обстрілу

Герой України

Головний сержант з Волині Анатолій Смітюх, позивний Сміт, загинув 6 травня 2023 року біля селища Діброва на Луганщині. Виконуючи бойові завдання, отримав смертельні поранення під час ворожого мінометного обстрілу. Воїну був 51 рік.

Про нього розповіли на платформі «Меморіал».

Анатолій Антонович народився в селі Оленине Волинської області. Жив у місті Камінь-Каширський. У 1987 році закінчив Верхівську восьмирічну школу. У 1989-му здобув професію електромонтажника з освітлення освітлювальних і силових мереж та обладнань у Камінь-Каширському ПТУ. Через рік у цьому ж училищі отримав фах машиніста бульдозера.

У 1990-1992 роках пройшов строкову військову службу. В 1993-му закінчив факультет підготовки прапорщиків інституту прикордонних військ України у місті Хмельницький, зараз – Національна академія Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького, за спеціальністю контролера КПП. Був направлений на службу в Луцький прикордонний загін (в/ч 9971), де обіймав посаду інспектора прикордонної служби І категорії. 2010 року звільнився в запас ЗСУ. Любив рибалити, збирати гриби, прищеплювати саджанці дерев.

У січні 2022 року чоловік повернувся до війська та підписав контракт із ЗСУ. Служив у 100-ій окремій бригаді територіальної оборони. Обіймав посаду командира інженерно-саперного відділення інженерно-саперного взводу 51-го окремого батальйону.

6 грудня 2023 року Анатолію Смітюху посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

«Татусь був найкращим татусем у цілому світі, найкращим наставником, порадником і розрадником. Він завжди був оберегом, супергероєм для нас, а зараз став ангелом-охоронцем з небес. Він був тим, хто завжди знав про все на світі, що б ти не запитав. Дуже любив природу, тваринок, як і вони його. Людина, яка захищала і водночас вчила самостійності. Той, хто перекваліфікувався у 51 рік, навчився і вчив інших. Людина, за якою стояли ми, його сімʼя, і не боялись нічого, бо він був поруч», – розповіла Ангеліна, донька полеглого захисника.

Похований військовий на новому кладовищі по вулиці Воля міста Камінь-Каширського.

В Анатолія залишилися дружина Валентина, донька Ангеліна та син Антон.

Читайте також:

Можливо зацікавить