Передають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долари
![Передають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долари](https://vsn.ua/storage/news/X7qaDW1EWTVr25sMFsHoQ979ySJtVzXDTNuYNZVw.png)
Чимало лучан скаржаться на проблему обміну валюти. Мовляв, все частіше у банках відмовляються приймати долари, старіші 27 років.
Працівники банків у свою чергу стверджують, що проблема надумана:
«Не приймаємо тільки зношені або пошкоджені купюри, рік випуску значення не має».
Проте на практиці ситуація зовсім інша. Зі слів лучанки Тетяни, ліцензійні обмінники та банки знаходять недоліки навіть у ідеальних купюр:
«Як тільки бачать, що купюра стара, одразу шукають, до чого придертися, щоб не приймати. Не беруть навіть долари зі згином, якщо на них вказаний 1996 рік».
![Передають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долари](https://vsn.ua/storage/image-icons/qYXybgzz5ijT1ZgjtUn1NFHrNoeoRofcWFn2DVFV.jpg)
![Передають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долари](https://vsn.ua/storage/image-icons/MN6fiXEiYr2OmFb4g72xoPUcnH5mp8jiEFa4jAa9.jpg)
![Передають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долари](https://vsn.ua/storage/image-icons/1qOZP4HyGTnXL9voNbzfDydj1RDCspJVmEKq9u9F.jpg)
![Передають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долари](https://vsn.ua/storage/image-icons/GEIWARha6r4q3dp4d9LoWEuiPRgx7vx0PFD372xo.jpg)
Як пояснив виданню ВСН так званий «валютний міняйло» з Луцька, основною причиною є багато підробок серед таких купюр. Адже після 1996 року банки США повністю оновили валюту: змінили дизайн та удосконалили захист. Відтак, детектори у більшості банків України розраховані саме на перевірку доларів нового випуску, а для виявлення підробок серед старіших купюр у них просто немає приладів.
«Тому так і виходить: у США приймають долари часів Другої громадянської війни, а наші банки, не маючи спеціального обладнання, не хочуть ризикувати і відмовляють, або ж обмінюють дешевше від курсу на 30 відсотків».
Валютник зазначає, що у Польщі купюри старого зразка обмінюють без проблем. Тому лучани все частіше домовляються із приватними міжнародними перевізниками, які за невеликий відсоток обмінюють такі долари на злоті.
Читайте також:
- У 24 роки пройшов багато гарячих точок: загиблому волинянину просять присвоїти звання Героя України
- Волинянин поширював пропаганду та комуністичну символіку
- Розстріляли усіх, хто відступав: як «працюють» загороджувальні загони в російській армії. Відео
- Нічна ракетна атака: на Волині лунала повітряна тривога