Передають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долари

Передають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долари

Чимало лучан скаржаться на проблему обміну валюти. Мовляв, все частіше у банках відмовляються приймати долари, старіші 27 років. 

Працівники банків у свою чергу стверджують, що проблема надумана: 

«Не приймаємо тільки зношені або пошкоджені купюри, рік випуску значення не має».

Проте на практиці ситуація зовсім інша. Зі слів лучанки Тетяни, ліцензійні обмінники та банки знаходять недоліки навіть у ідеальних купюр:

«Як тільки бачать, що купюра стара, одразу шукають, до чого придертися, щоб не приймати. Не беруть навіть долари зі згином, якщо на них вказаний 1996 рік».

Передають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долариПередають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долариПередають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долариПередають за кордон через водіїв: як у Луцьку обмінюють старі долари

 

Як пояснив виданню ВСН так званий «валютний міняйло» з Луцька, основною причиною є багато підробок серед таких купюр. Адже після 1996 року банки США повністю оновили валюту: змінили дизайн та удосконалили захист. Відтак, детектори у більшості банків України розраховані саме на перевірку доларів нового випуску, а для виявлення підробок серед старіших купюр у них просто немає приладів

«Тому так і виходить: у США приймають долари часів Другої громадянської війни, а наші банки, не маючи спеціального обладнання, не хочуть ризикувати і відмовляють, або ж обмінюють дешевше від курсу на 30 відсотків».

Валютник зазначає, що у Польщі купюри старого зразка обмінюють без проблем. Тому лучани все частіше домовляються із приватними міжнародними перевізниками, які за невеликий відсоток обмінюють такі долари на злоті.

Читайте також:

 

 

Можливо зацікавить