Перейменування 8 вулиць у Луцьку не погодили: яких саме

Перейменування 8 вулиць у Луцьку не погодили: яких саме

Наприкінці січня спливає термін, до якого органи місцевого самоврядування повинні перейменувати вулиці, а таких у Луцьку понад 30. Тож відповідна комісія міськради розглядала перейменування 12 вулиць громади, 4 з яких - погодили, а 8 - ні. Найбільш спірними виявилися вулиці Брюлова та Чернишевського у Луцьку.

Про це стало відомо у четвер, 25 січня, під час засідання комісії з впорядкування назв вулиць Луцької громади. 

Члени комісії розглянули 12 питань щодо перейменування вулиць громади. В результаті обговорень вирішили доручити департаменту архітектури та містобудування підготувати проєкти рішень щодо перейменування 4 вулиць

 • вулиці Гризодубової на вулицю Василини Демчинської (Василина Степанівна Демчинська - організаторка медичної допомоги повстанцям УПА, уродженка села Піддубці, тепер Луцького району);
 • вулиці Ландау на вулицю Дениса Костюка;
 • вулицю Захарова на вулицю Князя Романа;
 • вулицю Левітана на вулицю Степана Ленкавського (Степан Ленкавський - український політичний діяч, публіцист, один із ідеологів Організації українських націоналістів).

Стосовно ж 8 вулиць, обговорення перейменувань яких також було на порядку денному комісії, думки розділилися. Зокрема, щодо перейменування вулиці Брюллова на вулицю Наталени Королеви.

«Як і на минулих голосуваннях, я підтримував пропозицію перейменування вулиці Брюлова на вулицю Миколи Сціборського, моя позиція залишається незмінною», - зауважив голова комісії Михайло Щур.

В результаті голосування члени комісії не прийняли рішення щодо перейменування вулиці Брюллова на вулицю Наталени Королеви. 

Також спірним виявилося питання перейменування вулиці Чернишевського на вулицю Симона Петлюри. 

«У громадських слуханнях взяло участь троє осіб, які погодили таке перейменування», - зазначив Михайло Щур. 

Депутатка Луцькради та членкиня комісії Алла Доманська зазначила, що пропозиція щодо перейменування цієї вулиці подали самі ж мешканці. Проте, заступниця голови комісії Софія Гула зауважила, що по нумерації будинків на цій вулиці виникла плутанина і рішення варто відкласти: 

«Є 2 вулиці: Черчинська та Чернишевського. Коли утворилася вулиця Черчинська була частково змінена нумерація по вулиці Чернишевського, тож на сьогодні маємо плутанину. Якщо ми будемо перейменовувати вулицю Чернишевського - нам потрібно чітко прописати нумерацію будинків».

В результаті голосування щодо вулиці Чернишевського рішення про перейменування було не прийнято членами комісії.

Загалом члени комісії не погодили пропозиції перейменувати такі вулиці:

 • вулицю Брюллова на вулицю Наталени Королеви;
 • вулицю Брюллова на вулицю Сціборського Миколи;
 • вулицю Рахманінова на вулицю Олени Казимирчак-Полонської;
 • вулицю Декабристів на вулицю Князя Василька;
 • вулицю Жуковського на вулицю Павла Полуботка;
 • вулицю Трункіна на вулицю Василя Івахіва;
 • вулицю Чернишевського на вулицю Симона Петлюри;
 • вулицю Арцеулова на вулицю Севастопольської авіабригади.

До слова, 1 січня нинішнього року у Луцьку стартувало громадське обговорення перейменування вулиці на честь 28-річного загиблого Героя. Йдеться про вулицю Крилова, яку  планують перейменувати на вулицю Миколи Мялковського, що загинув 4 грудня 2023 року на війні. Триватиме обговорення до 1 березня 2024 року.

Нагадаємо, процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року пакетом законів, згідно з якими усі радянські назви потрібно змінити, радянську символіку - демонтувати.

Читайте також:

Можливо зацікавить