Перше замовне вбивство на Волині за останні 20 років: обвинуваченим просять дати довічне

Перше замовне вбивство на Волині за останні 20 років: обвинуваченим просять дати довічне

Тіло вбитого 46-річного Володимира Чериби виявили у вересні 2019 року. Чоловік був з простреленою головою, а його тіло прикопали на околиці Ковеля. Замовник вбивства сяде на 12 років, а троє виконавців отримали по 10, 11 та 12 років ув'язнення з конфіскацією майна. 

Однак обвинувачені не визнають вини, а прокурори та потерпіла клопотають про довічне покарання для всіх чотирьох. Нині справа в апеляції, пишуть Волинські новини з посиланням на сюжет каналу Аверс.

Резонансний злочин стався у 2019 році. Тоді біля недіючого бару на околиці Ковеля знайшли тіло ковельчанина Володимира Чериби. Його прикопали у лісопосадці з простреленою головою. За версією слідчих, чоловіка вбили через ревнощі. Володимир Чериба займався ремонтами та тривалий час працював на заможну родину. Люди подейкували: Володимир закрутив роман із цивільною дружиною господаря будинку Тетяною, поки той «заліг на дно» в одному з готелів.

«Тетяна Боярчук і Сергій Савчук – їх там всі знають. Там він і працював в сім’ї тієї контрабандистки. Савчук живе в готелі, а його жінка бере дядю, який клав в них плитку, у приймаки. Вже живуть відкрито», – розповідала колишня дружина загиблого. 

У вбивстві Володимира Чериби правоохоронці звинувачують чотирьох чоловіків. Їх знайшли та затримали невдовзі після того, як знайшли тіло.

За версією слідства, події замовного вбивства розгортались так: «Савчук звернувся до Гадуа з приводу того, що в нього є конфлікт з потерпілим. Тому Савчук бажає знайти особу, яка вб’є Черибу, пообіцявши грошову винагороду. Відповідно до показань свідка Гадуа пропонував виконання цієї роботи доручити його рідному брату Руслану, оскільки він має незареєстровану вогнепальну зброю, проходив службу в гарячи точках у Грузії. Тому умисно вбити людину йому буде нескладно».

Нині двоє з обвинувачених у СІЗО, інші двоє – під цілодобовим домашнім арештом. Луцький міськрайонний суд ухвалив вирок усім чотирьом фігурантам резонансної справи. Всі сторони подались в апеляцію оскаржувати рішення суду – донька загиблого та прокурори наполягають на довічному ув’язненні для всіх чотирьох чоловіків.

«Вони попередньо організувалися у групу. Відповідно до розподілених ролей 16 вересня 2019 року реалізували свій злочинний умисел. За це суд їм призначив покарання у виді позбавлення волі, зокрема двом співорганізаторам по 12 років, іншим співвиконавцям – 10 та 11 років. На цей час цей вирок оскаржено усіма учасниками судового провадження: потерпілою, прокурором, стороною захисту. Потерпілою та прокурором – через м’якість призначеного покарання, через суспільну небезпеку вчиненого та відомості про осіб, яким інкримінується вчинення умисного вбивства на замовлення. Також потерпіла донька вбитого наполягала на довічному позбавленні волі.

Окрім того, цей вирок оскаржено стороною захисту через невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи. На думку сторони захисту, судом допущено істотні порушення кримінально-процесуального закону», – повідомив прокурор Олег Ковальчук.

Однак подальший розгляд справи у Волинському апеляційному суді перенесли, аби всі сторони могли ознайомитись із доповненнями до апеляційної скарги від двох захисників обвинувачених. Сергій Савчук, який, за версією слідства, є замовником вбивства, обіцяє розповісти більше про те, що сталось у вересні 2019 року на наступному засіданні. Він каже, що у версії слідства є багато неточностей, зокрема це стосується дати смерті Володимира Чериби та того, куди ділась автівка, яку, за версією слідчих, і використовували для перевезення тіла.

«Прокуратура знищила речовий доказ, який мені не належить. Це транспортний засіб з номерним знаком АС0444ВЄ, який належить свідку Боярчук Тетяні Василівні. Там був відеореєстратор, який, я впевнений і знаю, прокуратура або поліція забрали. Нас доставили в Ковель. Мене вивели в кайданках у приміщення поліції. Відтоді я не бачив транспортного засобу, немає ніяких відомостей, як його описують та арештовують», – каже обвинувачений Сергій Савчук.

У прокуратурі повідомили, що авто передали на ЗСУ у березні минулого року. Прокурор додає: відеореєстратора там не було. Наступне засідання по справі відбудеться вже у листопаді, там заслухають апеляційні скарги усіх учасників.

Читайте також:

Можливо зацікавить