Підготовка до Великодня: чи можна займатися хатніми справами в Страсний тиждень
У 2024 році Великдень в Україні християни східного обряду святкуватимуть 5 травня. Страсний тиждень є найважливішим перед Пасхою. Він присвячений останнім дням Ісуса Христа, тому люди з обережністю ставляться до будь-яких робіт та ставлять перед собою питання – чи можна займатися хатніми справами, зокрема, білити дерева.
У Страсний тиждень справді існує чимало заборон, пишуть Поради 24. Важливо в цей час дотримуватися посту, не святкувати жодних днів народжень, сваритися, лихословити чи займатися важкою фізичною працею.
Чи можна білити дерева в Страсний тиждень
Вже так повелося, що до світлого свята Воскресіння Христового всі господині ретельно готуються: перуть тюль, штори, миють вікна, роблять генеральне прибирання в усьому будинку. Також роблять порядок на подвір’ї, щоб все мало охайний та гарний вигляд.
У Страсний тиждень не можна різати дерева, робити ремонти, робити щось на грядках, втім займатися хатніми справами можна. У певні дні перед Великоднем дозволяється ще все прибирати й мити, тому без вагань можна побілити дерева у вівторок, Чистий четвер чи навіть Великодню суботу.
Чим білити дерева
Найпростіший спосіб, який є досить популярним – це вапняний або ж крейдяний розчин. І попри те, що деякі складові у цих розчинах можуть відрізнятися, основні компоненти у ньому однакові.
На 10 літрів води вам потрібно взяти 3 кілограми гашеного вапна чи крейди, 500 грамів мідного купоросу та 100 грамів казеїнового клею, перемішати це все та дати настоятися протягом 5 – 7 годин. Після цього розчин можна застосовувати для побілки.
Ще один варіант – на 10 літрів води можна взяти 2 кілограми гашеного вапна та 1 кілограм жирної глини, 1 лопату гною та 250 грамів мідного купоросу. Змішаний розчин варто настояти протягом 2 – 3 годин, а потім можна сміливо використовувати на деревах.
Інший спосіб приготувати розчин – у двох літрах води розчинити 300 грамів вапна, 2 столові ложки мідного купоросу, 200 грамів канцелярського клею, 200 грамів глини та 25 грамів Карбофосу.
Читайте також:
- Великодній кошик не має ніякого відношення до християнських традицій: пояснення митрополита Луцького і Волинського Михаїла
- Перевірений роками: бабуся з Волині поділилася рецептом паски без замішування тіста
- Що робити з минулорічною освяченою вербою: пояснення волинського священника