Підробив документи й дав хабар: як покарали ухилянта на Волині

ухилянт покарання

На Волині судили уродженця міста Горлівка Донецької області, який підробив документи і дав прикордоннику хабар, аби незаконно перетнути кордон.

Про це відомо з вироку районного суду, пише Insider Media.

18 лютого 2024 року чоловік, перебуваючи в Києві, отримав кліше печатки Білогородської сільської ради Київської області, факсиміле підпису сільського голови, відбитки гербової печатки, відбитки печатки, штампу: «Взято на облік», кліше факсиміле підпису керівника вказаного центру комплектування, які в подальшому використав для виготовлення підроблених офіційних документів.

Далі чоловік на сайті Білогородської сільської ради знайшов шаблони та сканкопії офіційних документів Білогородської сільради із їх реквізитами. А на сайті Міністерства освіти та науки України він знайшов бланк посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час, який скопіював собі на ноутбук.

На сайті Верховної Ради України знайшов Наказ Міністерства оборони України № 610 від 21.11.2017, де наявний бланк: «Форма тимчасового посвідчення військовозобов`язаного» у формі файла формату DOC, який скопіював собі на ноутбук.

Підроблені документи чоловік роздрукував на власному принтері.

Обвинувачений на 3 дні (з 17.02.2024 по 20.02.2024) мав виїхати в Хелм начебто у «службове відрядження», як спеціаліст ІІ категорії відділу по забезпеченню діяльності Білогородської сільської ради.

Крім цього, уродженець Донеччини є ФОПом, а це означає, що чоловік підробив документи, адже йому забороняється займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю.

22 лютого близько 7 ранку чоловік намагався виїхати за кордон потягом через «Ягодин». Обвинувачений раніше по телефону спілкувався з інспектором прикордонної служби, розповів про намір незаконно перетнути кордон та запропонував хабар.

21 лютого в селі Старовойтове близько 15:00 він особисто зустрівся з прикордонником. 

У день перетину кордону військовозобов'язний зайшов до приміщення контролю другої лінії, що знаходиться всередині приміщення зони прикордонного контролю міжнародного пункту пропуску для залізничного сполучення «Ягодин», та надав інспектору прикордонної служби неправомірну вигоду в розмірі 500 доларів США та 450 Євро, що згідно курсу НБУ станом на 22.02.2024 в загальній сумі становить 38084 гривень.

У суд обвинувальний акт надійшов з угодою про визнання винуватості.

Варто зауважити, що під час досудового розслідування ухвалою слідчого судді Луцького міськрайонного суду від 23.02.2024 відносно обвинуваченого застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 21 квітня 2024 року із визначенням застави в розмірі 90840 гривень. За нього внесли заставу у визначеному розмірі, тому обвинуваченого звільнили з-під варти.

Отож, угоду про визнання винуватості затвердили. Суд оштрафував чоловіка на 42 500 грн. Також у користь держави з нього стягнули 3029 гривень 12 копійок процесуальних витрат на проведення судової експертизи документів і 3786 гривень 40 копійок процесуальних витрат на проведення судової експертизи документів.

А хабар - 500 доларів США та 450 Євро - конфіскували у власність держави в порядку ст.ст.961, 962 КК України.

Також заставодавцю повернули 90 840 гривень внесеної за обвинуваченого застави на підставі ухвали Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23.02.2024.

Читайте також:

Можливо зацікавить