Після перемоги планує працювати з дітьми: історія захисника з Луцька
Василь у цивільному житті захоплювався військово-історичною реконструкцією і працював у Луцьку в Центрі національно-патріотичного виховання. Його група відтворювала події Першої та Другої світової війни, а також боротьбу українців за свободу в першій половині ХХ століття. Зокрема, дії підрозділів Української Народної Республіки, Січових стрільців та УПА.
Але після повномасштабного російського вторгнення Василю довелося взяти в руки зброю уже зовсім не для спектаклю. Він і раніше постійно проходив вишколи із місцевою теробороною, тож 24 лютого питання куди іти не стояло. Історію захисника розповіли у спільноті Військо України у фейсбуці.
Досвід реконструктора чоловіку у війську пригодився. Коли його підрозділ отримав на додачу кулемети ДП-27, виявилося, що Василь чи не єдиний у батальйоні, хто мав справу з цією зброєю, адже частенько використовував її під час вистав. Тож тероборонівець і обслужив кулемети, і товаришів навчив ними користуватися.
– У нас створені мобільні групи, зокрема з протиповітряної оборони. Постійно проводимо бойові злагодження, навчання з бойової підготовки, – розповідає Василь про робочі будні.
Після перемоги він планує повернутися до роботи у Центрі національно-патріотичного виховання, працювати з дітьми та молоддю, але водночас відзначає, що нині треба фокусуватися лише на боротьбі з ворогом.
– Першими здаються ті, які думають, що це швидко закінчиться, другими – ті, які думають, що це надовго, а не здаються ті, які живуть сьогоднішнім днем і виконують усі поставлені завдання, – наголосив військовий.
Читайте також:
- Нам чужого не треба, але й свого ми не віддамо: волинські тероборонцівці готуються до зустрічі з окупантами
- Військовий інструктор з Волині потрапив у сюжет французького телеканалу
- «Болотистість території грає нам на руку», - волинський тероборонівець