Понад 1000 окопних свічок за раз: як вчитель з Волині разом з учнями допомагає ЗСУ
Понад тисячу окопних свічок на фронт за один раз передали вчитель та учні з села Бужанка. Учитель місцевого ліцею Роман Франчук постійно вдосконалює процес виготовлення вогників тепла і світла.
Волонтер знає про виготовлення окопних свічок майже все. Робить їх від початку повномасштабного вторгнення. Згодом вчителю стали допомагати учні та небайдужі мешканці села, пишуть Волинські новини в сюжеті ТРК «Аверс».
«У перший рік ми виготовили трошки більш ніж 800 штук. Ми просто брали великі баночки і напихали їх так, що потім, коли я ставив ґніт, то мусив використовувати викрутку. Але після телефонних дзвінків від хлопців ми змінили технологію. За стандартом, висота має бути меншою за ширину. І на сьогодні я вичитав нову інформацію для тих, хто робить окопні свічки. Максимальна висота має бути п’ять сантиметрів», – говорить учитель і волонтер Роман Франчук.
Нині роблять свічки різної висоти трьох видів. За потреби відрізають баночки дорослі, а крутять наповнення діти. Є чемпіони, які виготовляють близько трьох сотень заготовок для свічок за годину.
Торік за зиму спільними зусиллями для воїнів зробили понад 5000 вогників тепла і світла. Цьогоріч на фронт відправили вже близько 3000 окопних свічок. І це аж ніяк не межа.
«Найперша порада свічкарям: відшкодуйте одну свічку, сядьте всі дружно в якомусь невеличкому приміщенні й відчуйте кайф від вашої роботи. Ви зразу побачите всі нюанси. Папір дає тепло, але він ще дає дуже багато кіптяви. Хлопці телефонували і розказували, що вони розтоплюють і з трьох роблять одну, але хорошу», – каже Роман Франчук.
Важливий кожен нюанс: яку картонку взяти, як її скрутити. Парафін купують за донати небайдужих.
«Торік люди нам надонатили понад 90 тисяч гривень. І я сам удома розтопив за зиму 1,2 тонни парафіну. Класно, що цього року ще з літа волонтери нам назбирали парафіну і привезли 160 кілограмів. Ми вже його перетворили в вогники тепла і відправили», – додає вчитель.
Пів тонни парафіну через волонтерів передали німці. Нещодавно небайдужі люди з Польщі доставили 1200 кілограмів парафіну. Роман Франчук каже: його особистий рекорд – вдома розтоплював до 100 кілограмів парафіну за день. Важливо і те, як запаковувати свічки в коробки.
«У всіх – розпаковка, а я хочу показати запаковку. Усі ящики нестандартні й різні за розмірами. Ці вогники тепла везуть дуже далеко, за тисячу кілометрів, і потрібно все по максимуму запакувати», – розповідає вчитель і волонтер Роман Франчук.
Читайте також:
- На Волині діти наколядували майже 10 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
- Маленькі руки для великої справи: як родина з Волині підтримує військових
- У Луцьку чоботар безплатно ремонтує взуття, плитоноски та рюкзаки для військових: як працює його майстерня