У Луцьку чоботар безплатно ремонтує взуття, плитоноски та рюкзаки для військових: як працює його майстерня
З 2014 року Олександр Гапон, майстер з ремонту взуття з Луцька, безплатно ремонтує берці, плитоноски, рюкзаки та інші речі для військових. Під час повномасштабного вторгнення він взяв на допомогу помічника, і разом вони щодня допомагають захисникам України.
Про чоботаря розповідає Суспільне.
Як працює взуттєва майстерня
Лучанка Лариса принесла в майстерню взуття свого чоловіка. Каже: випадково дізналася, що тут допомагають військовим.
«В Інтернеті побачила, що військовий дякує за те, що хороші майстри безплатно військовим ремонтують. Таких людей, звичайно, треба підтримувати, велика їм дяка», — каже клієнтка.
Зі слів чоботаря, найчастіше йому приносять на ремонт берці, розгрузки, бронежилети.
«Хто що просить, то і робимо. Рюкзаки бувало привозять, ніби він цілий, а осколками посічений. З 2022 року бувало таке, що по пару днів робили суто військовим, нічого не приймали, і в суботу виходили, і в неділю», — каже майстер.
Лучанин Олександр Гапон ремонтує взуття з 16 років. Зізнається: завжди намагався зменшити ціну для пенсіонерів чи переселенців. А від початку війни з 2014 року чоловік допомагає військовим.
«Приходять забирати й питають вартість. Я говорю, що військовим безплатно, трохи сперечаються. От хлопець був із «Вовки Да Вінчі», каже: не вийду, поки не розрахуюсь. То хоч банку варення дам, — розповідає чоботар. — Недавно працівник ТЦК був, каже: хлопці, як я скажу, де я працюю, ви й за гроші не захочете зробити. Але я рахую: військові є військові, як з них гроші брати? В мене совість не дозволяє».
Помічнику майстра Валерію Любежаніну – 67 років. З його слів, робота зі взуттям та військовим обладнанням складна, але потрібна. Тому такі замовлення виконують в першу чергу.
«Це найменше, що ми можемо зробити для них. Ту роботу, яку вони роблять, не зрівняти. І дають нам робити, ми працюємо, і ми повинні їм чимось віддячити. І для військових, і для цивільних стараємось робити якісно», — говорить Валерій Любежанін.
За рік, додають майстри, ремонтують кілька сотень речей, які приносять в ремонт захисники України.
Читайте також:
- Скарби з минулого: майстер з Волині відроджує традицію іграшок, що знищувала радянська влада
- Як у Луцьку виготовляють труни й чому навесні та восени більше роботи
- Маленькі руки для великої справи: як родина з Волині підтримує військових