Посилення мобілізації: що очікує на тих, хто не оновить дані

оновлення даних

18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію. Тож усі військовозобов'язані чоловіки повинні упродовж 60 днів оновити свої дані в ТЦК, електронному кабінеті або у ЦНАП.

Юрист Дмитро Дончак пояснив, що чекає тих військовозобов’язаних, які цього не зроблять, пише Дзеркало тижня.

Він пояснив, що заходи впливу за невиконання обов'язків, зазначених законом 3633, вказані в статті 27 оновленого ЗУ «Про мобілізацію»:

 Спочатку керівник військкомату звертається в поліцію щоб здійснити примусовий привід до ТЦК. Якщо з певних причин поліція не може виконати примусовий привід, про що надсилає відповідь в ТЦК, то через п’ять днів після отримання відповіді керівник ТЦК надсилає порушнику рекомендованим листом Вимогу про необхідність виконання обов'язку.

Якщо й далі (протягом 10-ти календарних днів з моменту вручення листа, або з моменту проставлення у поштовому відділенні відмітки про неможливість вручення) обов'язок не виконується - ТЦК звертається до суду для обмеження права керування транспортними засобами.

Окрім цього, є ще стаття 210-1 КУпАП щодо порушення законодавства про мобілізацію, яка передбачає накладення штрафу в розмірі від 3400 до 5100 грн.

Також слід зазначити, що у відповідності до підготованого законопроекту розмір штрафних санкцій за таке порушення зросте до більш ніж 20 тисяч грн.

Читайте також:

Можливо зацікавить