Потепління сприяло активності кліщів: на Волині зафіксували 5 випадків хвороби Лайма

На Волині від початку 2025 року зафіксували 5 випадків хвороби Лайма, спричинених укусами кліщів восени 2024 року, зокрема під час збирання грибів та ягід у лісах області.
Про це повідомляє Волинський обласний ЦКПХ.
У 2024 році в області випадки хвороби Лайма переважно реєструвались серед пенсіонерів. Загалом було зафіксовано 38 випадків захворювання.
«У понад 70% випадків інфікування відбулося внаслідок укусу кліщів під час перебування в лісі, при збиранні ягід або грибів. Випадків кліщового енцефаліту цього року не зареєстровано, торік було два випадки хвороби», - зазначили у ЦКПХ.
Лікарі-епідеміологи наголошують: кліщі можуть загрожувати людині близько 150 недугами. Найпоширеніші з них – кліщовий вірусний енцефаліт й лаймбореліоз (або хвороба Лайма), які поширені на території Волині. Варто знати, що не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань.
Підчепити кліща можна на газоні, у траві, невисоких кущах в лісі, а також парку чи сквері, на присадибній ділянці та дачному масиві. Кліщ має здатність триматися на тілі людини (або тварини) до 10-12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2–3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ значно збільшується в розмірах.
Читайте також:
- Напади траплялися до 10 разів на день: як живе маля з Волині, у якої діагностували епілепсію
- «Двоє дітей – одна боротьба»: історія родини з Волині, яка виховує брата й сестру з рідкісною хворобою
- Туберкульоз прогресує: за два місяці 2025 року на Волині виявили 92 нові випадки та рецидиви