Старі бланки знищили, щоб не скористався ворог: луцька нотаріуска пояснила, як легально вивезти дитину за кордон

Старі бланки знищили, щоб не скористався ворог: луцька нотаріуска пояснила, як легально вивезти дитину за кордон

Днями набув чинності документ про те, що нотаріально завірені довіреності на білому папері на виїзд дитини за кордон у супроводі третіх осіб, видані після 23 травня, стали недійсними.

Речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна повідомила виданню ВСН, що станом на сьогодні випадків, коли громадяни намагалися перетнути кордон з дітьми за недійсними бланками, не було зафіксовано. Йдеться про випадки, коли діти перетинають кордон не з родичами, а з третіми особами.

«Довіреності, отримані до 23 травня, перевіряються прикордонниками шляхом отримання довідки про підтвердження або спростування нотаріусом такої довіреності, що передбачає відмову в перетині державного кордону до моменту отримання підтвердження від нотаріуса. Зауважу, що довіреності на білому папері, завірені після 23 травня, є недійсними», - наголосила вона.

Нотаріус Наталія Пастухова пояснює: з початком повномасштабної війни нотаріальні бланки перестали виробляти, також багато нотаріусів знищували бланки, аби їх не використав ворог. Тому було ухвалене рішення оформляти дозволи на виїзд закордон на звичайному білому аркуші паперу, завіреному нотаріусом.

«Довіреності на білому аркуші, завірені нотаріусом до 23 травня є дійсними. А після цієї дати дійсними вважаються лише дозволи на виїзд, оформлені на спеціальних нотаріальних бланках, які вже є в наявності», - зазначила вона.

Читайте також:

Можливо зацікавить