Повний захист від мобілізації: ще дві категорії українців отримали 100% право на «бронь»
В Україні всі медичні працівники державних і комунальних закладів, а також прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) отримали 100% бронювання від мобілізації. Це означає, що вони не підлягають призову та можуть безперешкодно виконувати свої професійні обов’язки.
Детальніше про це - розповіло РБК-Україна.
Зміни до бронювання під час дії воєнного стану було запроваджено постановою уряду № 36 від 14.01.2025 р. Таким чином, серед числа працівників, яких бронюють на 100% включили, медиків.
Відтак підлягають бронюванню всі військовозобов’язані медичні працівники (за умови, що у відповідних закладах вони працюють за основним місцем роботи):
- закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності,
- закладів громадського здоров’я,
- установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз,центрів крові.
Також 100% бронюванню підлягають усі військовозобов’язані, які займають посади прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
При цьому кількість військовозобов’язаних, які займають посади в Товаристві Червоного Хреста України, інших українських неурядових організаціях, які реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, тепер буде визначатися за переліком Мінрозвитку, а не Мінреінтеграції, і повинна становити не більше 50% усіх військовозобов’язаних працівників.
Читайте також:
- З 1 лютого мобілізація змінюється: кого призвуть і що буде з бронюванням
- Призов «дідів», затримання і вилучення телефонів: що відомо про зміни у мобілізації-2025
- Обмежено придатні військовозобов'язані мають пройти ВЛК до 5 лютого 2025 року, інакше – штраф