"Працюватимемо до Перемоги": у Луцьку волонтери приймають в день щонайменше 25 тонн допомоги для українців
!["Працюватимемо до Перемоги": у Луцьку волонтери приймають в день щонайменше 25 тонн допомоги для українців](https://vsn.ua/storage/news/575r9yxJ19BdbIoqVQbrdS8fZ6MxDpFW4Df3o9JU.png)
З перших днів російського вторгнення в Україну волиняни активно організовують доставку гуманітарної допомоги з Європи в області, які потерпають від російських обстрілів. Спочатку команда волонтера Івана Оларя намагалася робити це власними силами з Польщі, а пізніше у Луцьку створили центри для прийому гуманітарних вантажів, один з яких розмістили в приміщенні волонтера.
"Допомога, яку ми отримуємо, йде нашим бійцям у гарячі точки, де тривають активні бойової дії. Останні вантажівки ми відправили у Чернігівську, Харківську, Київську, та Миколаївську області. Зараз довантажуємо у Чернігівську та Сумську. Проте гуманітарну допомогу просять вже і ближчі області, зокрема Вінницька. Основні потреби, це - продукти харчування, засоби гігієни, медикаменти. Ми отримуємо вантажі з Норвегії, Німеччини, Польщі, Литви, та Латвії", - розповідають волонтери Олександр Пікалюк та Андрій Вілюк, які долучилися до роботи центру.
![](https://vsn.ua/storage/image-icons/lueNXoo39PVjG7fGr7ralr1SWppkaHe1l4Kr3gWN.jpg)
Пункт працює через координаційний центр Волині, куди звертаються військові адміністрації областей, де найбільше потрібна допомога цивільним, та військовим.
"Центр координує техніку, яка їде з-за кордону, усі моменти завантаження та перевезення, а також Волинська військова адміністрація сприяє у наданні "зеленого" коридору для пришвидшення доставки. Також саму потребу ми забезпечуємо власними силами, та контактами у Польщі. До нас прибувають різні товари, проходить покатегорійний розподіл, і формуються згідно із запитами військової адміністрації. Працюємо, і будемо тут до Перемоги", - розповів волонтер.
За їхніми словами, найменший денний вантаж за час їхньої роботи становив 25 тонн.
"Наше завдання, аби тут допомога не затримувалася більше декількох годин. У кожного регіону є свої нагальні потреби. Для деяких важливі продукти харчування, або ж медикаменти. Також формуємо і збірну допомогу: військові товари, медицину, засоби гігієни, одяг. Якщо є уже готова продукція, то ми відразу її відправляємо першою ж вантажівкою", - розповідає Олександр Пікалюк.
![](https://vsn.ua/storage/image-icons/clna7BTCcETL7DlQGjvqQPwnKZTvosl9QV4Hge0p.jpg)
В окремому приміщенні працюють волонтери з медичною освітою, яких організувала Наталія. Це, переважно, провізори з аптек, які долучили своїх знайомих. Тут вони розбирають медикаменти, які надходять з Європи, на різні позиції: знеболюючі препарати, загальна аптечка, серцеві препарати, дитячі ліки, перев'язочні матеріали, антисептики, та багато іншого.
![](https://vsn.ua/storage/image-icons/72TQjbqYa8ELZqf8kfRsothCuh8a0xU8i2vV7Y49.jpg)
"Медикаментів багато, але не вистачає джгутів та турнікетів, потрібні кровоспинні препарати, антибіотики, та спеціалізовані знеболювальні. Також люди просять інсулін, який трапляється досить рідко. Загалом сьогодні прийшло 5 палет, і ми їх розібрали за декілька годин", - розповідає Наталія.
Загалом волонтери працюють швидко, аби гуманітарну допомогу у найкоротший термін отримали усі регіони, які наразі її потребують.