Представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу Волині

Представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу Волині

16 березня директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод зустрілася з командою Данської ради у справах біженців в Україні (DRC) на чолі з Сабіхою Капєтановіч, керівником програми захисту населення.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу ВолиніПредставники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу ВолиніПредставники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу Волині

Представники організації розповіли про проект, який вони планують реалізувати у Волинській області. А саме: надання багатоцільової грошової допомоги переселенцям, допомогу непродовольчими товарами, психосоціальну допомогу внутрішньо переміщеним матерям і дітям. Також DRC планують надавати грошову підтримку на навчання студентам, котрі прибули з окупованих територій. Тому Сабіха Капєтановіч поцікавилася вразливими категоріями населення в області.

«Одні з тих, хто потребує захисту – це внутрішньо переміщені люди. Впродовж минулого року в інтернатні заклади області для дорослих прийняли більше 220-ти людей з ментальними розладами або з інвалідністю та похилого віку. Наразі в області проживає 83 дитини-сироти, які є переселенцями, – зазначила Оксана Гобод. – Загалом наша область прийняла понад 77 тисяч людей. Статус ВПО мають 56 тисяч переселенців. Понад 650 тисяч українців виїхали закордон через Волинь».

Представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу ВолиніПредставники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу Волині

Також вона розповіла, що до Луцька з початку повномасштабного російського вторгнення перемістили три заклади вищої освіти. Це Донецький національний технічний університет, Донецький університет економіки і права та Артемівський факультет економіки та підприємництва Донецького університету економіки і права. А також два коледжі з Бахмута і один – з Костянтинівки.

Окрім того, команда Данської ради у справах біженців в Україні запропонувала у Волинській області організацію навчання з мінної безпеки для дорослих і дітей.

Директор департаменту соціального захисту населення ОДА зазначила, що такі навчання будуть доречні для жителів Волині. Тож учасники заходу домовилися про подальшу співпрацю.

Довідково: DRC – це міжнародна гуманітарна організація, що впродовж останніх років реалізовувала низку програм гуманітарної допомоги в Донецькій та Луганській областях. Зокрема у сферах відновлення економіки, правової допомоги, захисту населення, реконструкції житла, нарощування та розбудови потенціалу органів державної влади. Також одним із головних напрямів роботи організації є гуманітарна протимінна діяльність. З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, географію діяльності Данської ради розширили, зокрема й на Волинь.

 

Читайте також:

Можливо зацікавить