Представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу Волині
![Представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу Волині](https://vsn.ua/storage/news/k273CHiMEVyLlSKU7nDLrGwYynMKszK81WKG09QO.png)
16 березня директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод зустрілася з командою Данської ради у справах біженців в Україні (DRC) на чолі з Сабіхою Капєтановіч, керівником програми захисту населення.
Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.
![Представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу Волині](https://vsn.ua/storage/image-icons/Tb4BWh8TNLSi7rgAkrflJA3cmUUzzc3cGq2ZVtDT.jpg)
![Представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу Волині](https://vsn.ua/storage/image-icons/NbRWk3UdyMsOBhpSQAHqVPYjgSe2w1ovY3vI1wSF.jpg)
![Представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу Волині](https://vsn.ua/storage/image-icons/sTL6JhaX59kECvkXT32WXFd7xTQ4DaayEdXaVgp1.jpg)
Представники організації розповіли про проект, який вони планують реалізувати у Волинській області. А саме: надання багатоцільової грошової допомоги переселенцям, допомогу непродовольчими товарами, психосоціальну допомогу внутрішньо переміщеним матерям і дітям. Також DRC планують надавати грошову підтримку на навчання студентам, котрі прибули з окупованих територій. Тому Сабіха Капєтановіч поцікавилася вразливими категоріями населення в області.
«Одні з тих, хто потребує захисту – це внутрішньо переміщені люди. Впродовж минулого року в інтернатні заклади області для дорослих прийняли більше 220-ти людей з ментальними розладами або з інвалідністю та похилого віку. Наразі в області проживає 83 дитини-сироти, які є переселенцями, – зазначила Оксана Гобод. – Загалом наша область прийняла понад 77 тисяч людей. Статус ВПО мають 56 тисяч переселенців. Понад 650 тисяч українців виїхали закордон через Волинь».
![Представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу Волині](https://vsn.ua/storage/image-icons/1z5lLzeY2hx86pkzdlf6OHn5Tm3PxwCmbphXaX8n.jpg)
![Представники Данської ради у справах біженців в Україні запропонували допомогу Волині](https://vsn.ua/storage/image-icons/sM5MI9XL7g1NHvSFlzb2O6B5xIva0f21BzjPeSwX.jpg)
Також вона розповіла, що до Луцька з початку повномасштабного російського вторгнення перемістили три заклади вищої освіти. Це Донецький національний технічний університет, Донецький університет економіки і права та Артемівський факультет економіки та підприємництва Донецького університету економіки і права. А також два коледжі з Бахмута і один – з Костянтинівки.
Окрім того, команда Данської ради у справах біженців в Україні запропонувала у Волинській області організацію навчання з мінної безпеки для дорослих і дітей.
Директор департаменту соціального захисту населення ОДА зазначила, що такі навчання будуть доречні для жителів Волині. Тож учасники заходу домовилися про подальшу співпрацю.
Довідково: DRC – це міжнародна гуманітарна організація, що впродовж останніх років реалізовувала низку програм гуманітарної допомоги в Донецькій та Луганській областях. Зокрема у сферах відновлення економіки, правової допомоги, захисту населення, реконструкції житла, нарощування та розбудови потенціалу органів державної влади. Також одним із головних напрямів роботи організації є гуманітарна протимінна діяльність. З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, географію діяльності Данської ради розширили, зокрема й на Волинь.
Читайте також:
- В Україні перевірять переселенців щодо неправомірного отримання допомоги
- Кохання зустріли в підвалі, де ховалися від бомбардувань: історія переселенців, які переїхали на Волинь