Представники влади та громада обговорили проєкт бюджету Луцька на 2024 рік. Що найбільше цікавило людей?
З метою врахування думки громадськості щодо проєкту бюджету Луцької міської територіальної громади на 2024 рік, у понеділок, 18 грудня, відбулися консультації та обговорення цього питання з місцевими мешканцями. Людей особливо цікавило, чому кошти, що передбачені на підтримку військових у нинішньому році, не освоїли в повній мірі.
Загалом у 2023 році для допомоги Силам безпеки й оборони України з бюджету міста виділили 260 мільйонів гривень, з яких понад 100 мільйонів лишилися не витрачені. Громадяни запитали, в чому полягає складність освоїти ці кошти.
Заступниця Луцького міського голови з питань діяльності виконавчих органів Луцької міської ради Ірина Чебелюк відповіла, що процедура закупівель доволі складна та залежить від багатьох факторів.
«Є не поодинокі випадки, коли тендерна закупівля оголошена, але ніхто з продавців не погоджується дати пропозицію на цю закупівлю, немає охочих продати для міської ради по тендерній закупівлі ці речі. Це накладає теж свої моменти, тому що процедура не полегшена і не змінена для органів місцевого самоврядування.
І якщо тендер не відбувся, ми маємо дати обґрунтування. Чому саме ті чи інші речі ми купуємо за ціною в того підрядника, який нам готовий їх продати. Тобто ці обґрунтування можуть складати до 20 сторінок, а це теж додатовий час».
Крім того, після оголошення тендеру, наслідком є укладення угоди, проплата і поставка товару. За словами Ірини Чебелюк, це також займає чимало часу:
«Буває таке, коли ми дрони чекаємо 2-3 тижні. Вони їдуть, і не можуть кордон перетнути. Так на поставку тепловізійного приціла, який ми купували, чекали 2 місяці, тому що виникли зміни у інших країнах, які постачають ці товари.
Відповідно, без певних сертифікатів, без певних гарантій від військових, товар не може проїхати через кордон офіційно. А ми не можемо купити ні в який інший спосіб, як лише офіційно».
Також міська рада дуже часто зіштовхується з тим, що тендерну закупівлю свідомо зривають:
«Свідомо певні якісь структури або особи, підприємці виходять на майданчик закупівель і дуже суттєво знижують ціну. Тобто, дають пропозицію, яка в рази нижча від реальної вартості цього товару. Ми розуміємо, що ця вартість не може відповідати дійсності. І потім такі особи не виходять на зв'язок.
Коли ми оголошуємо їх переможцями тендеру, готові укладати угоду, вони не виходять на зв'язок, не контактують. Або з'являться, наприклад, і знову зникають, не надають документів. Це знову відтягує час», - розповіла Ірина Чебелюк.
Також громадськість цікавило, скільки коштів з бюджету міста передбачать для допомоги військовослужбовцям у наступному році.
«На минулій сесії було прийняте рішення, що сума коштів на ЗСУ на наступний рік становитиме не менше 500 мільйонів гривень. Частину ми передбачимо в бюджеті на 2024 рік, частина – під час розподілу вільних залишків.
Тож при формуванні бюджету на наступний рік на ЗСУ передбачено 250 мільйонів гривень, а решта суми буде виділена з вільних залишків. Загальна сума коштів не може бути меншою за 500 мільйонів гривень», - відповіла директорка департаменту фінансів та бюджету Луцькради Лілія Єлова.
Нагадаємо, громадське обговорення проєкту бюджету не розпочалося вчасно через повідомлення про замінування. О 15:00 годині слухання мали розпочатися, проте за 20 хвилин до початку всіх людей вивели з приміщення через повідомлення про замінування. На місці працювали правоохонці.
Читайте також:
- У міській раді пояснили, в чому складність освоїти кошти, передбачені для ЗСУ
- «Мусимо діяти злагоджено»: депутат Луцькради про бюджет громади
- В Луцьку планують створити ветеранський хаб