Приїхали 50 людей та забрали усіх чоловіків з готелю до військкомату: нові подробиці скандалу з мобілізацією в Ужгороді

Приїхали 50 людей та забрали усіх чоловіків з готелю до військкомату: нові подробиці скандалу з мобілізацією в Ужгороді

З'явилися нові подробиці скандалу з мобілізацією водія в Ужгороді, який привіз дітей з Вінниці на змагання з тхеквондо. Днями вночі до хостела, де був водій і інші чоловіки, прибули представники ТЦК та забрали всіх, хто там перебував.

Про випадок, що набув розголосу в соцмережах пише ТСН.ua

Як розповів Віталій Павловський, який є журналістом видання «РІА 20 хвилин», акредитованим кореспондентом ЗСУ та батьком одного зі спортсменів.

  Віталій Павловський оприлюднив у соцмережі допис, в якому розповів, як діти, які приїхали на ці всеукраїнські змагання, фактично залишилися без водія, який мав відвезти їх додому на Вінниччину.

«В цій групі спортсменів була і моя дитина, – розповідає ТСН.ua Віталій Павловський. – Те, що вдалося дізнатись про цей випадок: близько години ночі до готелю приїхало близько 50 людей. Це були працівники поліції та ТЦК. Всіх чоловіків, які перебували в готелі, забрали до військомату. Відомо, що багато хто не погоджувався, вважав ці дії протиправними. Є інформація, що проти деяких застосовували фізичну силу, відібрали мобільні телефони»,- сказав він.

За словами Віталія Павловського, водій, який перевозив спортсменів, звернувся до представників військкомату і поліцейських зі словами, що він є єдиним водієм у цієї групи юних спортсменів:

«Але це не стало аргументом для них. Як наслідок – діти не мали можливості поїхати вчасно з готелю на змагання. Тренер і діти шукали по місту приватних перевізників, щоб дістатися до місця призначення»,- продовжив він.

До цього Віталій Павловський додає, що вже згодом з’ясувалося, що розголос було піднято не одразу, тому що до цього випадку водіїв відпускали після того, як з’ясовувалося, що чоловіки належать до цієї професії. Такі очікування були і в цьому разі, але представники ТЦК вчинили інакше.

За даними Віталія, завдяки спільним зусиллям батьків, тренера та перевізника питання транспортування дітей на змагання і додому було вирішено, незважаючи на те, що представники ТЦК за лічені хвилини все ж мобілізували водія.

«Ми розуміємо, що триває війна, що є втрати, що не всі мобілізовані і не стоять на військовому обліку. Але в цьому разі ситуацію можно було вирішити, надавши водієві відстрочку на 3-5 днів. Він прохав на колінах про можливість доставити дітей додому. Слізно просив, але йому відмовили. Як батько, я спілкувався з керівником ТЦК. Нагадав йому, що водій перевозив дітей. На це він, керівник ТЦК, мені відповів, що "це ми найняли перевізника, який не мав броні та не стояв на обліку у військкоматі», – каже Віталій.

Керівник водія, Cергій Лошак розповів, що водій Михайло, якого мобілізували, ніколи не був ухилянтом. Навпаки, в перші дні повномасштабного вторгнення Михайло сам відгукнувся евакуйовувати людей до безпечних місць.

«В цьому випадку ми вирішили питання щодо перевезення дітей. Водій наразі є мобілізованим. У нього є цивільна дружина з інвалідністю і старенька мати», – повідомив нам Сергій Лошак.

Що каже водій?

«До готелю приїхали близько 50-60 чоловік, це були працівники військкомату та поліцейські. Я тричі прохав працівника військкомату, щоб мені дали повістку до Вінниці, пояснював, що повинен зранку везти дітей на сніданок і на змагання. Мені відповіли, що це їм нецікаво. Мені навіть не дозволили зайти до свого автобуса, взяти зарядний пристрій для свого телефона. Як законослухняний громадянин, я пішов до буса і мене повезли до ТЦК. Наразі я є мобілізованим», – розповів нам водій Михайло Поліщук.

Що кажуть у ТЦК?

Своєю чергою в Закарпатському обласному ТЦК після розголосу теж відреагували на це.

«Під час заходів щодо перевірки дотримання правил військового обліку та виявлення громадян, які ухиляються від мобілізації, було виявлено громадянина, який не надав інформацію про перебування на військовому обліку. Під час уточнення військово-облікових даних з’ясувалося, що у громадянина законних підстав на відстрочку по мобілізації (які передбачені 23 статтею Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію») немає, і останній безпідставно уникає військової служби в Збройних силах України», – повідомили в Закарпатському ТЦК.

Читайте також:

Можливо зацікавить