Ходять зграями і лякають перехожих: у селищі на Волині значно побільшало безпритульних собак

У селищі Іваничі на Волині значно побільшало безпритульних собак. Тварини ходять зграями і лякають перехожих, а особливо дітей.
Про це пише БУГ.
Чисельність вуличних псів збільшується через природну популяцію, а буває, що песиків викидають на вулиці селища, бо деяким людям байдуже, що ті приречені на смерть від холоду, голоду чи коліс автівок.


В результаті – на вулицях Іванич розгулюють зграї собак. В кожній із них може бути до 10 тварин різної породи і розміру. Бродячих собак можна зустріти і в парку, і на стоянці біля будинку, і навіть на дитячих майданчиках. Зграї безпритульних собак можуть бути небезпечними для перехожих. Особливо для маленьких дітей, які часто, не відчуваючи страху, йдуть з ними гратись. Вуличні пси можуть бути заражені хворобами, в тому числі сказом, що є загрозою життю людини.
До того ж, частенько собаки голодують, адже не всі люди їх підгодовують. А м’ясні магазини, продавці з яких частенько давали якусь кістку псам – закрили.
Хоч якось їм допомогти намагається місцева активістка й зооволонтерка Марина Юраш, яка вже багато років опікується бездомними тваринами. Вона займається відловом безпритульних тварин, їх вакцинацією, стерилізацією та прилаштуванням.
Марина каже, що зменшити кількість безпритульних тварин на вулицях селища, можна завдяки стерилізації. Таке втручання є абсолютно безпечним для тварини і нічим їй не нашкодить. Цей спосіб можуть обрати і власники домашніх тварин, які не хочуть, аби їх улюбленці розмножувались. Адже так діяти гуманніше, аніж потім викидати маленьких тварин. Однак, за словами активістки, в Іваничах наважуються стерилізувати своїх тварин одиниці, а інші – просто викидають новонароджених песиків на вулицю.
«Зграї собак на вулицях – найчастіше це наслідок байдужості, безвідповідальності та нерідко жорстокості людей, які, не бажаючи нести відповідальність за утримання, догляд та потомство своїх домашніх улюбленців, часто викидають їх на вулицю. Тварин, яких покинули господарі, необхідно не лише годувати, а й лікувати, стерилізувати та шукати їм нові родини. Стерилізована та сита собака, якщо на неї не кидатися з палками, абсолютно безпечна. Дуже важливо займатися стерилізацією безпритульних тварин, і робити це не час від часу, а постійно», – наголосила волонтерка.


До речі, більшість бездоглядних собак, на яких скаржаться мешканці громади, насправді мають власників. Тому, на думку Марини Юраш, необхідно впливати на господарів домашніх тварин, зокрема, варто заборонити їм випускати собак в самовигул, оскільки це візуально збільшує кількість безпритульних собак. А це, відповідно, викликає роздратування жителів, а також створює загрозу укусів для людей. Розпізнати безпритульних від тих, які мають власників, неможливо, так як на багатьох собаках немає нашийників.
Зауважимо, що мешканці Іванич по різному ставляться до безпритульних тварин. Хтось підгодовує, намагається прилаштувати або ж просто полащити знедолену тваринку. А бувають і такі, які пригостять «смачним» пинком або ж навіть їжею з отрутою. Випадки з отруєнням бездомних собак трапляються в Іваничах регулярно.
Також не всі жителі громади помічають проблему із збільшенням кількості безпритульних тварин. Для когось ця ситуація вже є нормою, інші – вважають це труднощами.
Марина наголошує – варто пам’ятати, що тільки ми відповідаємо за тих, кого приручили. А тому необхідно відповідально ставитись до домашніх улюбленців та не забувати вчасно стерилізувати чотирилапих.


Однак, на її думку, сама лише стерилізація безпритульних тварин проблеми не вирішить. Ряди стерилізованих чотириногих безхатьків постійно поповнюватимуться викинутими на вулицю домашніми тваринами. А тому, як каже зооволонтерка, додатково варто зосереджувати увагу на організації інформаційно-просвітницьких заходів. Зокрема:
- підвищення рівня відповідального ставлення до тварин з боку їх власників;
- популяризації того, що домашніх улюбленців краще взяти з вулиці, подарувавши їм свою любов та тепло,запобігання поширенню жорстокості та впровадження в суспільну свідомість стандартів гуманного ставлення до живих істот і шанобливого
- ставлення до життя як цінності.
Однак усім цим, за словами Марини Юраш, має займатись місцева влада.
Читайте також:
- У селищі на Волині серед ночі безжально залишили цуценят на території покинутого будинку
- Безпритульні тварини Луцька: проблеми, рішення та роль КП «Ласка»
- «Схопила мене за ногу і не відпускала»: на Волині скажена лисиця напала на жінку